Zamach w Strasburgu. Trwa duża operacja policyjna

W Strasburgu w dzielnicy Neudorf zakończyła się duża operacja policyjna. To tam urwał się ślad za zamachowcem, który jest odpowiedzialny za atak w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego. Wówczas zginęły trzy osoby, kilkanaście zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obława w Neudorf
Obława w Neudorf (East News)
WP

W akcji policyjnej brała udział m.in. wyspecjalizowana grupa interwencyjna RAID. Służby zablokowały ruch w pobliżu dzielnicy. Obecni byli również w pełni uzbrojeni policjanci. Funkcjonariusze grupami wchodzili do domów.

Jak powiedział minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner, akcja policji miała na celu "rozwianie wątpliwości".

Przypomnijmy: do strzelaniny doszło we wtorek około godz. 20.00 czasu lokalnego w pobliżu słynnego jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu, który przyciąga tysiące turystów o tej porze roku. Zginęły trzy osoby, kilkanaście zostało rannych, w tym polski obywatel.

WP

Służby szukają 29-letniego Chérifa Chekatta. To Francuz marokańskiego pochodzenia, urodzony w Strasburgu. Był wcześniej skazany we Francji i w Niemczech za przestępstwa kryminalne. Miał zostać aresztowany. We wtorek rano uciekł policji podczas przeszukania jego mieszkania w dzielnicy Neudorf.

WP

Okazuje się, że napastnik w kartotece miał tak zwaną fiszkę "S" oznaczającą osobę "zradykalizowaną" i stanowiącą potencjalne "zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP