Trwa ładowanie...

Atak na synagogę w Gdańsku. Policja zatrzymała 27-latka

Policja zatrzymała 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o atak na synagogę w Gdańsku-Wrzeszczu. W trakcie modlitwy miał wybić szybę w oknie. Prezydent Andrzej Duda nazwał atak barbarzyństwem.

Share
Atak na synagogę w Gdańsku. Policja zatrzymała 27-latka
Źródło: Facebook.com
d1oe7yg

Do zajścia doszło w środę wieczorem w trakcie święta Jom Kipur. Jak informuje Żydowska Gmina Wyznaniowa w Gdańsku, ktoś rzucił w szybę kamieniem. "W przedsionku, do którego wpadł kamień siedziały kobiety oczekujące na Neilę - końcową modlitwę Jom Kipur. W pobliżu przebywały dzieci. Kamień przeleciał kilkanaście centymetrów od twarzy jednej z kobiet" - napisano na Facebooku.

"Stanowczo potępiam zachowanie sprawcy i liczę na jego szybkie wykrycie. Przepraszam wspólnotę żydowską Gdańska. W mieście wolności i solidarności szanujemy każdą religię i nie akceptujemy aktów chuligaństwa' - napisał prezydent miasta Paweł Adamowicz na Facebooku.

d1oe7yg

Atak stanowczo potępił także prezydent Andrzej Duda. Stwierdził, że jest to barbarzyństwo.

Policjanci sprawdzają, jakie były okoliczności tego zdarzenia i czy doszło do niego w wyniku chuligańskiego wybryku, czy na tle religijnym.

W środę opublikowano nagranie z chwili zdarzenia. Policja prosiła o pomoc w schwytaniu sprawcy. Teraz jednak nagranie zniknęło już z sieci.

Przestępstwo wstępnie zakwalifikowano jako narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oe7yg

Podziel się opinią

Share
d1oe7yg
d1oe7yg
Więcej tematów