Trwa ładowanie...

Atak na ambasadę Polski w Moskwie. 15 dni aresztu dla sprawców

Jeden z trzech uczestników akcji przed ambasadą Polski w Moskwie, Konstantin Makarow został skazany na 15 dni aresztu. Uznano go winnym "drobnego chuligaństwa" - podaje TVN24.

Share
Atak na ambasadę Polski w Moskwie. 15 dni aresztu dla sprawców
Źródło: drugros.ru
d2sj7n4

Czytaj więcej na ten temat: <a href="http://wiadomosci.wp.pl/incydent-przed-polska-ambasada-w-rosji-6031291061723777a">Incydent przed polską ambasadą w Rosji</a>

W środę rano doszło do incydentu pod ambasadą RP w Moskwie. Aktywiści radykalnej Innej Rosji wrzucili race i świece dymne na teren polskiej placówki. Rozpostarli też transparent z napisem "Rosja od Warszawy do Port Artur". Interweniowała policja; zatrzymała trzech uczestników manifestacji. Jeden z nich - Konstantin Makarow - powiedział dziennikarzom, że była to symetryczna odpowiedź na poniedziałkowe burdy przed ambasadą Rosji w Warszawie.

Podczas zorganizowanego w poniedziałek w Warszawie przez środowiska narodowe Marszu Niepodległości doszło do burd m.in. w pobliżu ambasady rosyjskiej; spłonęła budka wykorzystywana przez policjantów ochraniających placówkę. Na teren ambasady rzucono petardy i race. Rosja przekazała Polsce stanowczy protest z powodu tych zajść. Zażądała też od polskich władz oficjalnych przeprosin i zrekompensowania szkód materialnych.

d2sj7n4

Podziel się opinią

Share
d2sj7n4
d2sj7n4
Więcej tematów