Trwa ładowanie...
d43w7oo

Atak na Agatę Dudę. Włodzimierz Czarzasty przeprasza

Szef SLD Włodzimierz Czarzasty przeprosił za słowa Joanny Senyszyn na temat pierwszej damy. Była europosłanka w stosunku do Agaty Dudy użyła sformułowania "Pierwszy Wieszak".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza dama Agata Duda
Pierwsza dama Agata Duda (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d43w7oo

Komentarz Senyszyn dotyczył wprowadzenia wynagrodzenia dla pierwszej damy. Czarzasty stwierdził, że jest za tym, by pierwsze damy lub pierwsi mężowie dostawali pensje. - Jestem za tym również, jeżeli będzie to regulowane, żeby uwzględnić kwestie emerytur poprzednich pań, które razem z mężami, bo taka była praktyka, pomagały im w pełnieniu tej funkcji. To nie jest normalna sytuacja, żeby prawnie komuś zakazywać pracy i w żaden sposób nie regulować mu kwestii związanej z ZUS czy ubezpieczeniem – powiedział w Polsat News.

Czarzasty odniósł się do komentarza Joanny Senyszyn na ten temat. Była europosłanka napisała na Twitterze, że "pensja dla żony prezydenta to absurd". "Podobnie jak określenie pierwsza dama. Za bycie żoną można ewentualnie dostawać pensję od męża, jeśli zatrudni żonę jako kucharkę, sprzątaczkę, opiekunkę do dzieci... W przypadku Dudów - jako wieszak na ubrania. Pierwszy Wieszak" - napisała Senyszyn.

Szef SLD przeprosił za język partyjnej koleżanki. - Myślę, że muszę się z nią skontaktować i chwilę porozmawiać. Zdarzają się sytuacje, które powinny być prostowane - stwierdził.

d43w7oo

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Michał Kamiński o aferze wokół NBP. „To może PiS bardzo zaszkodzić” *

d43w7oo

Podziel się opinią

Share
d43w7oo
d43w7oo
Więcej tematów