Trwa ładowanie...
d85r8um

Atak bombowy w Turcji. Pięciu żołnierzy zabitych, ośmiu rannych

• Atak bombowy na południowym wschodzie Turcji • Pięciu tureckich żołnierzy zostało zabitych, a ośmiu rannych • O atak obwiniono bojowników kurdyjskich
Share
W środę kurdyjscy separatyści przyznali się do zabicia dwóch tureckich policjantów, których oskarżali o współpracę z IS
W środę kurdyjscy separatyści przyznali się do zabicia dwóch tureckich policjantów, których oskarżali o współpracę z ISŹródło: AFP, Fot: BULENT KILIC
d85r8um

Ładunek wybuchowy domowej roboty został zdetonowany w chwili przejazdu tureckiego konwoju wojskowego w okręgu Uludere w prowincji Sirnak, niedaleko granicy z Iranem.

Tureckie siły bezpieczeństwa odpowiedzialnością za atak obarczyły bojowników ze zdelegalizowanej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), uważanej przez władze w Ankarze, USA i Unię Europejską za organizację terrorystyczną.

Po załamaniu się rozejmu z PKK w lipcu zeszłego roku w zamachach i walkach w tym rejonie zginęło około 400 żołnierzy i policjantów oraz kilka tysięcy bojowników; według opozycji śmierć poniosło też od 500 do 1000 cywilów.

PKK domaga się większej autonomii dla Kurdów w Turcji. Od 1984 roku konflikt kurdyjsko-turecki kosztował życie ponad 40 tys. osób, głównie rebeliantów.

d85r8um

Podziel się opinią

Share
d85r8um
d85r8um
Więcej tematów