Trwa ładowanie...

Atak bojowników Boko Haram na nigeryjską wioskę

• Grupa uzbrojonych mężczyzn na wielbłądach dokonała w sobotę napadu na wieś Toumour w regionie Diffa - podała stacja radiowa Anfani • Zginęło 5 osób; są też liczni ranni • Wiele domów spalono •Sprawcami ataku byli prawdopodobnie bojownicy z grupy Boko Haram
Share
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneŹródło: PAP/EPA, Fot: NIGERIAN ARMY
d3urpte

Islamscy ekstremiści dokonywali dotychczas napadów w tym regionie, przybywając na miejsce samochodami bądź pieszo. Atak przeprowadzony przez bojowników na wielbłądach był zaskoczeniem dla mieszkańców regionu Diffa, w którym znalazło schronienie wielu uciekinierów z obszarów kontrolowanych przez Boko Haram. Bojownicy z tej organizacji ponawiają systematycznie swe ataki w regionie Diffa od lutego ub.r.

Bojownicy Boko Haram, której centrum bojowe znajduje się w przygranicznym regionie należącym do Nigerii, mordują zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, którym zarzucają nieprzestrzeganie prawa islamskiego (szariatu) w narzucanej przez nich radykalnej wersji.

Założona w 2002 roku organizacja Boko Haram początkowo stawiała sobie za cel walkę z zachodnią edukacją. Następnie rozpoczęła akcję zbrojną na rzecz przekształcenia Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe. W wyniku islamistycznej rebelii w tym jednym z najludniejszych krajów Afryki zginęło wiele tysięcy osób.

d3urpte

Zobacz także: Porywacze z Boko Haram pokazali uprowadzone uczennice

d3urpte

Podziel się opinią

Share
d3urpte
d3urpte
Więcej tematów