Trwa ładowanie...

Astronomiczna wiosna. Pogoda nie zawiedzie. Wyż Oliver zrobi swoje

Już w niedzielę o godzinie 16.33 rozpocznie się astronomiczna wiosna i wszystko na to wskazuje, że pogoda również będzie wiosenna. Wszystko za sprawą wyżu Oliver.

Pogoda pozytywnie zaskoczyPogoda pozytywnie zaskoczyŹródło: PAP, fot: �ukasz G�gulski
d16arvy

Jak zapewnia synoptyk z wrocławskiego Cumulusa pogodny Oliver, już na początku wiosny w całym kraju zapewni nam ładną i słoneczną aurę, a na pogodnym, chwilami nawet bezchmurnym niebie pojawiać będą się tylko niegroźne ławice cienkich i prześwitujących chmur wysokich cirrus oraz pojedyncze obłoki chmur kłębiastych cumulus.

Pogoda. Temperatura w górę

Przemieszczanie się w przyszłym tygodniu Oliviera po trajektorii kraje bałtyckie – południowa Skandynawia sprawi, że wraz z jego wędrówką zmieniać będzie się cyrkulacja powietrza. Na początku tygodnia, kiedy Oliver będzie się kręcił w rejonie Bałtyku, to ze wschodu i północnego wschodu docierać będzie jeszcze chłodniejsze powietrze kontynentalne z temperaturami w ciągu dnia wahającymi się w okolicach 10 stopni.

Jednak już w połowie przyszłego tygodnia, kiedy Oliver dotrze nad południową Skandynawię, to z zachodu zacznie ściągać atlantyckie ciepło. Stąd w drugiej połowie przyszłego tygodnia temperatura wystrzeli w górę i w cieniu dobijać będzie do 12 stopni na wschodzie i do 15 na zachodzie, co znaczy, że w słońcu, którego będzie pod dostatkiem, termometry wskażą nawet 20 stopni.

Tykająca bomba. Nowe odkrycie dotyczące uskoku San Andreas

Pogoda. Koniec z przymrozkami

Na początku przyszłego tygodnia obecność Oliviera nad Bałtykiem oraz napływ wschodniego powietrza kontynentalnego sprawi, że nad ranem temperatura w całym kraju wahać się będzie jeszcze w okolicach zera. Natomiast już od połowy tygodnia, kiedy Olivier przesunie się nad południowa Skandynawię, to z zachodu dmuchnie atlantyckim ciepłem. Zatem pomimo nocnych rozpogodzeń i utraty ciepłoty ziemi, to do końca przyszłego tygodnia w całym kraju poranki będą na plusie i temperatura wahać się będzie w okolicach 5 kreski.

d16arvy

Prognozę pogody przygotował Ireneusz Dąbrowski.

Wrocławskie biuro prognoz "Cumulus Wojciech Majik"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16arvy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16arvy
Więcej tematów