Trwa ładowanie...
25-09-2014 15:57

Artyści przerobili lalki na postaci religijne. Barbie jako Matkę Boską. Ken to Jezus

Para argentyńskich artystów przerobiła słynne lalki od Mattel na 33 najważniejsze postaci różnych religii. Barbie była już policjantką i kosmonautką, teraz jest świętą - i to w kilku wersjach. Do męskich ról zaangażowano jej partnera Kena.

Share
Artyści przerobili lalki na postaci religijne. Barbie jako Matkę Boską. Ken to JezusŹródło: facebook.com/PoolyMarianela
d179d1n

"Najbardziej znane lalki świata wystylizowano m.in. na Jezusa, katolickich świętych, bóstwa Hindi, a także Mojżesza oraz Buddę. Nie zabrakło postaci męskich. Kena obsadzono m.in. w roli ukrzyżowanego Jezusa oraz kilku świętych" - zauważa lacapital.com.ar.

Co było do przewidzenia, środowiska katolickie są oburzone. Szczególnie te z krajów Ameryki Łacińskiej, bo lalki przerobiono na świętych popularnych w ich regionie (np. z Meksyku, Ekwadoru czy Gwatemali).

"Włoska katolicka agencja informacyjna SIR w opublikowanym na swojej stronie komentarzu potępia i obśmiewa projekt. Pada pytanie, czy religie są naprawdę tak plastikowe, że można je zredukować do przedmiotów?" - dodaje portal.

d179d1n

Włoska "La Repubblica" uznała, że granica między prowokacją i tandetą została przekroczona. Artyści nie odważyli się stworzyć lalki Mahometa.

"Wiemy, że w społeczności muzułmańskiej to zabronione, a nie jest naszym celem obrażanie kogokolwiek" - napisał Pool Paolini.

Pool Paolini i Marianela Perelli pochwalili się swoimi dziełami na Facebooku. Przygotowują projekt do wystawy "Barbie: plastikowa religia". Wszystkie lalki znajdują się w "oryginalnych" firmowych pudełkach. Można je będzie oglądać w Buenos Aires. Artyści chcą swoją wystawą pokazać, że świat, w którym żyjemy "każe nam wszystkim myśleć, czuć i działać według jednego szablonu".

(fot. facebook.com/PoolyMarianela)
Źródło: (fot. facebook.com/PoolyMarianela)

_ Źródło: Sfora.pl, lacapital.com.ar_

d179d1n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d179d1n
Więcej tematów