Trwa ładowanie...

Arsenij Jaceniuk: tekst nowej konstytucji trzeba opublikować przed wyborami

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk powiedział, że tekst nowej konstytucji powinien zostać opublikowany przed 25 maja, kiedy mają się odbyć przedterminowe wybory prezydenckie. Szef rządu podkreślił, że uważa to za konieczne.
Share
Arsenij Jaceniuk
Arsenij JaceniukŹródło: AFP, Fot: Alexander Khudoteply
dmbgs6f

Jaceniuk spotkał się z establishmentem obwodów donieckiego i dniepropietrowskiego, powiedział, że projekt nowej ustawy zasadniczej Ukrainy wszystkie powinny podpisać siły polityczne kraju , a nie tylko zadeklarować dla niego poparcie.

- Chodzi o to, by nie było tak, że nowy prezydent będzie próbował zmienić konstytucję według swego widzimisię - oświadczył szef ukraińskiego rządu.

Zaapelował do wszystkich regionów Ukrainy o aktywne włączenie się do prac nad nową ustawą zasadniczą. - Proszę, by obwody dniepropietrowski i zaporoski razem ze wschodem Ukrainy - Donieckiem, Ługańskiem, Charkowem - z centrum i zachodem Ukrainy, z całą Ukrainą wzięły aktywny udział w pilnym opracowaniu nowej konstytucji - oświadczył Jaceniuk.

Przypomniał, że głównym celem dokonania zmian w konstytucji jest decentralizacja władzy. Jaceniuk już wcześniej zapowiadał, że w projekcie nowej konstytucji znajdą się wszelkie zmiany w kierunku rozszerzenia kompetencji regionów, ale przy zachowaniu jedności Ukrainy. Równocześnie premier odrzucił pomysły federalizacji kraju.

dmbgs6f

Podziel się opinią

Share
dmbgs6f
dmbgs6f
Więcej tematów