Trwa ładowanie...
d3wuml1

ARP udzieliła poręczenia dla Stoczni Szczecińskiej

Agencja Rozwoju Przemysłu udzieliła
poręczenia nowej spółce - Stocznia Szczecińska Nowa - w wysokości
20 mln zł na rozruch - poinformował PAP szef Agencji Rozwoju
Przemysłu, Arkadiusz Krężel.

Share
d3wuml1

Podał, że we wtorek Agencja kupiła spółkę ASS (Allround Ship Service), która zmieniła nazwę na Stocznia Szczecińska Nowa Sp. z o.o.

Jednak, żeby uruchomić budowę statków, konieczne jest podpisanie kontraktów z bankami. Dlatego trzeba podpisać porozumienie między Stocznią Szczecińską Porta Holding a bankami o możliwościach realizacji projektu - powiedział Krężel.

Banki są skłonne dokończyć budowę 5 do 8 statków. Taką deklarację złożyły podczas wtorkowego spotkania z szefem Agencji Rozwoju Przemysłu. Kredyty na każdy projekt będą negocjowane osobno.

Rozmowy z poszczególnymi bankami rozpoczną się w najbliższy czwartek lub piątek - powiedział Krężel.

d3wuml1

Poinformował, że w tej chwili w spółce zatrudnionych jest 1000 osób, a co do przyszłości, to stan zatrudnienia będzie zależał od liczby podpisanych kontraktów.

Holding i Stocznia Szczecińska, największa z 30 spółek holdingu, nie pracują od marca tego roku. Około 6 tys. pracowników przebywa na przymusowych urlopach. Holding w październiku stracił płynność finansową. W sądzie na rozpatrzenie czeka wniosek o upadłość stoczni, złożony przez jej zarząd.

Stocznia Szczecińska jest zadłużona wobec 250 wierzycieli na 240 milionów złotych. Holding zaś ma ponad 1,8 miliarda złotych długów. Po otwarciu w sądzie postępowania układowego z wierzycielami, część banków nie zaakceptowała warunków stawianych przez dłużnika. W tej sytuacji pozostało ogłoszenie upadłości. Według zapewnień sądu, ma to nastąpić tak szybko, jak to jest możliwe. (iza)

d3wuml1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wuml1
d3wuml1
Więcej tematów