Trwa ładowanie...

Armia Ukrainy zaatakowała rosyjskie lotnisko. Zniszczono samoloty

Ukraińscy żołnierze zaatakowali rosyjskie wojsko w Millerowie w obwodzie rostowskim. Zniszczono samoloty należące do sił Rosjan.

Share
Ukraińscy żołnierze zaatakowali rosyjskie lotnisko Ukraińscy żołnierze zaatakowali rosyjskie lotnisko Źródło: Twitter
diokks9

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z ataku na rosyjskie lotnisko w Millerowie. Baza lotnicza znajduje się na terenie obwodu rostowskiego w Rosji. To zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy ukraińsko-rosyjskiej. Informację podały ukraińskie media i potwierdziła to ukraińska armia. To pierwsze odwetowe uderzenie ze strony wojsk ukraińskich.

Atak Ukraińców na rosyjskie lotnisko

Millerovo znajduje się ok. 190 km od Ługańska - stolicy obwodu na terenie Ukrainy, który Władimir Putin i prorosyjscy separatyści uznali za jedną z dwóch republik ludowych. Drugą proklamowano w obwodzie donieckim.

diokks9

Rosyjska baza została ostrzelana przy użyciu rakiet balistycznych typu Toczka-U. W rosyjskiej bazie w Millerowie stacjonuje 31. Gwardyjski Pułk myśliwski. Są tam dwa dywizjony wielozadaniowych samolotów Su-30SM.

Atak Rosji na Ukrainę

Od czwartku trwa rosyjska inwazja na terytorium Ukrainy. Rosjanie zaatakowali ok. godz. 4:00 rano czasu polskiego. W nocy z czwartku na piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyraził ubolewanie z powodu opieszałości Zachodu w podejmowaniu decyzji o sankcjach i wsparciu dla jego kraju.

- Kto jest gotów walczyć razem z nami? Nikogo nie widzę. Kto jest gotowy dać Ukrainie gwarancję członkostwa w NATO? Wszyscy się boją - mówił prezydent Ukrainy.

W ciągu pierwsze doby od inwazji wojna pochłonęła ponad 130 ofiar.

diokks9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

diokks9
diokks9
Więcej tematów