Trwa ładowanie...

Armagedon na południu Polski. Dziesiątki wypadków, gigantyczne korki

Prognozy synoptyków sprawdziły się. Na południu Polski pada śnieg i marznąca mżawka. Stały się one już przyczyną wielu wypadków na drogach w Małopolsce, na Śląsku i na Opolszczyźnie. W niektórych miejscowościach spadło nawet 10 centymetrów śniegu.

Armagedon na południu Polski. Dziesiątki wypadków, gigantyczne korkiŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d4552eh
d4552eh

Jak informuje portal dziennikzachodni.pl na drogach województwa śląskiego sytuacja jest dramatyczna. Marznące opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mżawki sprawiły, że drogi zrobiły się nagle śliskie. Doszło już do kilkudziesięciu kolizji.Tworzą się olbrzymie korki.

W Katowicach najgorzej sytuacja wygląda na autostradzie A4, m.in. w rejonie Doliny Trzech Stawów. Kierowcy stają zarówno w stronę Wrocławia, jak i Krakowa. Korki są też na DTŚ w rejonie węzła Bagienna. Auta stoją też na DK86 w stronę Tychów - relacjonują dziennikarze portalu dziennikzachodni.pl.

Trudna sytuacja panuje tez na drogach woj. opolskiego, szczególnie w powiecie nyskim, prudnickim i głubczyckim. Od godziny 16 doszło tam już do kilku wypadków drogowych, spowodowanych głównie niedostosowaniem prędkości jazdy do panujących warunków drogowych. Na drodze z Prudnika do Głuchołaz auto wpadło do rowu, na obwodnicy Białej samochód osobowy wpadł w poślizg i dachował. W Rzepczach na drodze wojewódzkiej z Krapkowic do Głubczyc przewrócił się TIR.

d4552eh

Fatalne warunki na drogach są także w Małopolsce. W regionie pada marznący deszcz, a na zachodzie województwa również śnieg i deszcz ze śniegiem. Drogi są bardzo śliskie. W Krakowie - jak informuje Radio Kraków - ze śliską nawierzchnią walczą już 34 solarki.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydało ostrzeżenie 1. stopnia (najniższego w trzystopniowej skali) przed gołoledzią dla województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, opolskiego i podkarpackiego. Obowiązuje ono od godziny 17 we wtorek aż do środy rano.

W nocy w pasie od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez Śląsk po Małopolskę spaść może do 5 cm śniegu, a miejscami będzie mroźno - do -3 st. C.

Źródło: dziennikzachodni.pl, radiokrakow.pl, nto.pl

d4552eh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4552eh
Więcej tematów