Trwa ładowanie...
d39q03e

Arktyczne mrozy w Polsce. W nocy termometry pokazały -17 stopni

Noc ze środy na czwartek była jedną z najmroźniejszych tej zimy. W niektórych częściach kraju słupki rtęci pokazały nawet 17 stopni Celsjusza na minusie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najniższą temperaturę odnotowano w województwie pomorskim
Najniższą temperaturę odnotowano w województwie pomorskim (East News, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER)
d39q03e

Najniższą temperaturę odnotowano w województwie pomorskim. W Lęborku termometry wskazały -17, a w Gdańsku-Rębiechowie -16 stopni Celsjusza.

- Przyczyną są rozpogodzenia i zalegające tu jeszcze arktyczne powietrze. Nad inne regiony w nocy napłynęło cieplejsze powietrze i było przeważnie pochmurno - napisał na Twitterze meteorolog Tomasz Wasilewski.

To jednak skrajne wyjątki na mapie Polski. W pozostałych częściach kraju było zdecydowanie cieplej. W nocy w północnej Polsce temperatura wahała się od -7 do -13 stopni.

W centralnej Polsce mróz był umiarkowany. Słupki rtęci wskazały od - 3 do -6 stopni. Najcieplej było na południu, gdzie odnotowano temperatury od -1 do -2 stopni.

d39q03e

Najbliższe dni nie wskazują na to, by mrozy zelżały. W piątek w dzień najniższą temperaturę zanotuje Elbląg, gdzie termometry pokażą -6 stopni. W pozostałych częściach kraju temperatury wahać się będą od -1 do -3 stopni.

Sobota zapowiada się podobnie. Tym razem najniższa temperatura zawita do Gdańska. Tutaj termometry pokażą -6 stopni. Z kolei w zachodniej i południowej Polsce słupki rtęci pokażą 0 stopni.

d39q03e

Podziel się opinią

Share
d39q03e
d39q03e
Więcej tematów