Trwa ładowanie...
d1ngm2v

Aresztowano prezes Bractwa im. św. Brata Alberta w Lublinie. Z konta organizacji zniknęło 220 tys. zł

Prezes, skarbnik i księgowa Bractwa im św. Brata Alberta w Lublinie usłyszały zarzuty. Prokuratura uważa, że kobiety przywłaszczyły pieniądze przeznaczone na pomoc biednym. Z konta organizacji zniknęło 220 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bractwo im. św. Brata Alberta prowadzi m.in. kuchnię dla potrzebujących
Bractwo im. św. Brata Alberta prowadzi m.in. kuchnię dla potrzebujących (PAP, Fot: Mirosław Trembecki)
d1ngm2v

- Prezes bractwa Monika S. przyznała się do zarzucanych jej czynów. Składała wyjaśnienia, których treści obecnie nie ujawniamy – powiedziała w rozmowie z portalem dziennikwschodni.pl Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Z ustaleń śledczych wynika, ze kobieta w latach 2017-2018 przywłaszczyła sobie około 220 tys. zł. Pieniądze po prostu przelała na swoje konto.

Z nieoficjalnych informacji regionalnego portalu wynika, że Monika S. chciała za tę kwotę spłacić swoje długi. Została aresztowana na 3 miesiące. Zarzuty w tej sprawie usłyszały dwie inne kobiety: Magdalena W. – skarbnik organizacji oraz księgowa – Dominika S. Miały pomagać swojej szefowej w wyprowadzaniu pieniędzy.

d1ngm2v

- Pracownicom bractwa zarzucono przywłaszczenie 15,5 tys. zł. Obie kobiety są obecnie pod dozorem policji. Zostały również zawieszone w obowiązkach służbowych - dodała prok. Kępka. Obie częściowo przyznały się do zarzutów.

Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta zajmuje się pomaganiem osobom skrajnie ubogim i bezdomnym. Organizacja prowadzi m.in. noclegownie oraz kuchnię.

Zobacz także: Mieszkańcy Gdańska bronią ks. Jankowskiego. "Nie ma dowodów, tylko plotki"

Źródło: dziennikwschodni.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ngm2v

Podziel się opinią

Share
d1ngm2v
d1ngm2v
Więcej tematów