Trwa ładowanie...
d2bts6i

Aresztowano członków mafii handlującej Polakami. "Niewolnicza praca"

Wrocławscy policjanci zatrzymali 4 członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy są podejrzani o handel ludźmi w Wielkiej Brytanii. Dwaj mężczyźni i dwie kobiety trafią do aresztu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy jechali do Wielkiej Brytanii, bo obiecano im dobrze płatną pracę
Polacy jechali do Wielkiej Brytanii, bo obiecano im dobrze płatną pracę (dolnoslaska.policja.gov.pl)
d2bts6i

Do zatrzymania doszło na jednym z wrocławskich osiedli. Policjanci ujęli dwóch mężczyźni w wieku 22 i 31 lat oraz dwie kobiety w wieku 26 i 28 lat. Prokuratura przedstawiła im zarzuty. Na jej wniosek sąd zdecydował o aresztowaniu ich na trzy miesiące.

Zdaniem śledczych należeli do zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzanej o handel ludźmi na terenie Wielkiej Brytanii w latach 2015-2016. Ofiarami byli Polacy, których rekrutowano w kraju pod pozorem dobrze płatnej pracy. Tę sprawcy mieli im zapewnić po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Ale na miejscu zabierano im dokumenty i zarobione pieniądze, pozostawiając jedynie drobne kwoty.

d2bts6i

W 2016 roku do brytyjskich funkcjonariuszy dotarły informacje o "niewolniczej pracy" Polaków. Policja ustaliła, że ofiar było co najmniej 14 i rozpoczęła współpracę z polskimi służbami. Pierwsza z zatrzymanych w tej sprawie osób została skazana za przestępstwa związane z m.in. z handlem ludźmi na 7 lat więzienia.

W trakcie kolejnych zatrzymań ujęto już pomysłodawców i przywódców grupy.

Zobacz także: Mocne słowa o taśmach Morawieckiego. "Akt oskarżenia wobec służb specjalnych”

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bts6i

Podziel się opinią

Share
d2bts6i
d2bts6i
Więcej tematów