Trwa ładowanie...
d34d6hw

Aresztowania w związku z zamachami w Manchesterze i Londynie

Irlandzka policja aresztowała kolejną, drugą już osobę w związku z sobotnim atakiem terrorystycznym w Londynie, w którym zginęło 7 osób, a blisko 50 zostało rannych - poinformowała we wtorek telewizja Sky News, na którą powołuje się Reuters. Z kolei brytyjska policja aresztowała we wtorek na lotnisku Heathrow w Londynie kolejną osobę w ramach śledztwa prowadzonego w sprawie samobójczego zamachu, do którego doszło pod koniec maja w Manchesterze. Zginęły wówczas 22 osoby, a ponad 120 zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patrol policji w pobliżu Manchester Arena
Patrol policji w pobliżu Manchester Arena (PAP/EPA, Fot: Nigel Roddis)
d34d6hw

Przedstawicielka policji Garda Siochana, nie ujawniając personaliów aresztowanego, powiedziała, że 30-letni mężczyzna został zatrzymany we wtorek w hrabstwie Wexford w południowo-wschodniej Irlandii. Jak dodała, obecnie przesłuchiwany jest w sprawie dokumentów powiązanych z jednym ze sprawców zamachu w Londynie, Rachidem Redouane.

Redouane miał korzenie marokańsko-libijskie. Mieszkał przez jakiś czas w Irlandii, nie był notowany przez policję.

Aresztowany we wtorek mężczyzna to druga osoba zatrzymana przez irlandzką policję w związku z atakiem w Londynie. Mężczyzna, którego policja aresztowała wcześniej, został już zwolniony z aresztu bez postawionych zarzutów.

Z kolei policja w Manchesterze poinformowała w serwisie społecznościowym Twitter, że zatrzymany to 38-letni mężczyzna. Jak dodano, jego zatrzymanie zostało wcześniej zaplanowane, nie było bezpośredniego zagrożenia dla lotniska.

d34d6hw

Podziel się opinią

Share

d34d6hw

d34d6hw
Więcej tematów