Trwa ładowanie...
d2yvs9d
Policja

Areszt za brutalny napad na 77-latkę. 32-latka schwytali przechodnie

• Zatrzymano mężczyznę, który brutalnie napadł na 77-latkę
• 32-latek zaatakował starszą kobietę, gdy ta wracała z kościoła
• Napastnika ujęli przechodnie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Areszt za brutalny napad na 77-latkę. 32-latka schwytali przechodnie
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d2yvs9d

W miniony weekend sąd w Żorach, na wniosek śledczych i prokuratora, tymczasowo aresztował 32-latka, który na ulicy napadł na 77-latkę.

Do zdarzenia doszło w piątek po 19.00, przy ulicy Boryńskiej. Jak udało się ustalić śledczym, 32-latek zaatakował kobietę, gdy ta wracała z kościoła. Napastnik uderzył ją barkiem z taką siłą, że starsza pani przewróciła się i złamała kość udową. Wykorzystując bezbronność ofiary, mężczyzna wyrwał jej z rąk torebkę, w której trzymała dokumenty i pieniądze. Następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia, nie reagując na wołanie o pomoc zranionej, starszej kobiety.

Plany pokrzyżowali mu dwaj mężczyźni, którzy byli akurat w pobliżu. Pierwszy z nich, 19-latek, słysząc krzyk kobiety, bez zastanowienia ruszył w pościg za sprawcą, nie reagując na groźby, które napastnik kierował pod jego adresem. Drugi z mężczyzn zareagował, gdy - przejeżdżając nieopodal samochodem - zauważył leżącą na ziemi poszkodowaną i nastolatka, który ściga innego mężczyznę. 39-latek natychmiast zatrzymał auto i ruszył w ich stronę. Po chwili dogonił 19-latka i pomógł mu ująć sprawcę napadu.

77-latka została zabrana do szpitala, a 32-letni napastnik trafił do aresztu. W chwili zatrzymania był pijany - miał blisko promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

d2yvs9d

Podziel się opinią

Share
d2yvs9d
d2yvs9d