Trwa ładowanie...

Arcybiskup do młodzieży: nie bądźcie "medialnymi idiotami"

Relikwie błogosławionego Jana Pawła II uroczyście wniesiono do poznańskiej katedry. Procesja wyruszyła z Pałacu Arcybiskupiego, a katedra zapełniła się przede wszystkim uczestnikami Archidiecezjalnego Dnia Młodzieży. Arcybiskup Stanisław Gądecki apelował do nich, by sami posługiwali się rozumem, by nie byli - jak to sformułował - "medialnymi idiotami".

Share
Arcybiskup do młodzieży: nie bądźcie "medialnymi idiotami"
Źródło: PAP
dpw9xw0

Kiedy poczty sztandarowe, żołnierze, księża i młodzież wyruszała sprzed Pałacu Arcybiskupiego, zaczęły bić dzwony, a w tle zabrzmiała "Barka" - ulubiona pieśń Jana Pawła II.

Ampułkę z krwią papieża Polaka umieszczono w zabytkowym relikwiarzu w kształcie krzyża. Gdy procesja wchodziła do katedry, zebrani w środku śpiewali już "Abba, Ojcze". Metropolita poznański, arcybiskup Stanisław Gądecki mówił w homilii, że dziś cieszymy się przede wszystkim z tego, iż relikwie dotarły do Poznania.

Abp Gądecki apelował do młodych, by posługiwali się rozumem, nie byli, jak to określił, "medialnymi idiotami" i nie lekceważyli zła na świecie. - Młody chrześcijanin jest człowiekiem, który nie może być leniwym w używaniu rozumu - podkreślił arcybiskup.

Do Poznania przyjechali młodzi z całej archidiecezji. Katedra z trudem pomieściła wszystkich, którzy chcieli wziąć udział w tej niezwykłej uroczystości.

dpw9xw0

Podziel się opinią

Share
dpw9xw0
dpw9xw0
Więcej tematów