Trwa ładowanie...
d3hyjzo

Arafat: konflikt się nasila mimo zawieszenia broni

Arafat w Kairze (AFP)
Przywódca Palestyńczyków Jaser Arafat powiedział w niedzielę, że konflikt izraelsko-palestyński nasila się, mimo ponawianych przez obie strony zapewnień o przestrzeganiu zawieszenia broni.

d3hyjzo
d3hyjzo

Żołnierze izraelscy zabili w niedzielę na Zachodnim Brzegu trzech Palestyńczyków, w tym członka palestyńskiej służby bezpieczeństwa. Izraelski rząd zapowiedział tymczasem, że mimo kolejnych w ciągu ostatnich dni incydentów, jeszcze co najmniej przez 48 godzin będzie przestrzegał zawieszenia broni.

Po spotkaniu w Kairze z prezydentem Egiptu Hosni Mubarakiem Arafat powiedział dziennikarzom, że porozumienie, które osiągnął w ostatnią środę z izraelskim ministrem spraw zagranicznych Szimonem Peresem w sprawie rozejmu, nie powstrzymało rozlewu krwi. Zarzucił izraelskiej armii, że nasiliła przemoc.

Mimo mojego spotkania politycznego z Peresem doszło do rozmyślnej eskalacji napięcia ze strony przywódców wojskowych i niektórych liderów politycznych na wszystkich frontach - powiedział Arafat.

Od kul izraelskich żołnierzy zginęło od czasu zawarcia porozumienia między Arafatem i Peresem 18 Palestyńczyków, w tym trzech w niedzielę.

W tym czasie nie zginął żaden Izraelczyk, jednak żołnierze izraelscy twierdzą, że w ostatnich dniach byli wielokrotnie atakowani przez Palestyńczyków, obchodzących pierwszą rocznicę wybuchu swego powstania - intifady. (an)

d3hyjzo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hyjzo
Więcej tematów