Trwa ładowanie...
d3vw1xl

Araczinovo pod macedońską kontrolą

Wieś Araczinovo koło Skopje od środy wieczór jest pod całkowitą kontrolą macedońskich sił
bezpieczeństwa. Poinformował o tym za pośrednictwem miejscowej telewizji minister spraw wewnętrznych Ljube Boszkovski.

d3vw1xl
d3vw1xl

Minister powiedział, że teren Araczinova jest oczyszczony z min i że odkryto tam znaczne ilości broni, amunicji oraz szpital polowy zorganizowany przez albańskich rebeliantów.

Wieś Araczinovo leży w odległości zaledwie 10 km od Skopje i była do niedawna kontrolowana przez kilkanaście dni przez albańskich partyzantów, grożących ostrzałem stolicy.

Do Skopje ma w czwartek przybyć stały przedstawiciel Unii Europejskiej Francois Leotard. Miejscowa prasa odnosi się jednak z nieufnością do jego misji, a to za sprawą jego wypowiedzi, w której wspomniał o konieczności rozmawiania z albańską Armią Wyzwolenia Narodowego. Później stały przedstawiciel Unii sprostowal swą wypowiedź oznajmiając, że jego partnerami w rozmowach będą władze kraju i legalne partie polityczne - w tym partie albańskie.

Od środy w Skopje przebywa francuski ekspert prawa konstytucyjnego Robert Baddentere. Przeprowadził on spotkania sondażowe z liderami największych partii politycznych, po których stwierdził, że osiągnięcie porozumienia będzie bardzo trudne.(jk)

d3vw1xl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vw1xl
Więcej tematów