Trwa ładowanie...
d4itjlc

Arabia Saudyjska ukrzyżowała człowieka w Mekce. Konflikt z Kanadą zaostrza się coraz bardziej

Po tym jak Kanada wezwała Arabię Saudyjską do uwolnienia więźniów politycznych trwa kryzys dyplomatyczny między tymi krajami. Arabskie państwo po raz kolejny uderza w rząd Justina Trudeau po groźbach powtórki zdarzeń z 11 września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orzeczenie o ukrzyżowaniu potwierdził król Salman ibn Abd al-Aziz
Orzeczenie o ukrzyżowaniu potwierdził król Salman ibn Abd al-Aziz (PAP/EPA, Fot: Michael Kappeler)
d4itjlc

Skazanym na karę śmierci został Elias Abulkalaam Jamaleddeen z Birmy. Mężczyzna został stracony po tym, jak włamał się do domu kobiety, strzelił do niej z karabinu, a następnie kilkukrotnie dźgnął ją nożem, co doprowadziło do jej śmierci. Dodatkowo został oskarżony o kradzież broni i próbę zabójstwa mężczyzny, do którego domu się włamał i o próbę zgwałcenia kobiety.

Ukrzyżowanie zostało wykonane w świętym mieście Mekka - podaje nypost.com. Orzeczenie zostało poparte przez Sąd Najwyższy i potwierdzone przez króla Salmana. Uważa się, że kara śmierci została wykonana, aby zaatakować Kanadę. Pomiędzy krajami trwa konflikt dyplomatyczny odkąd ambasada w Rijadzie domagała się uwolnienia aktywistów walczących o prawa kobiet w Arabii Saudyjskiej.

Król uznał to za naruszenie suwerenności jego kraju i podjął decyzję o zawieszeniu stosunków dyplomatycznych i handlowych. Dodatkowo na Twitterze zamieszczono kontrowersyjną grafikę. Widać na niej CN Tower w Toronto i lecący w jej stronę samolot, co jednoznacznie kojarzy się z zamachami w Stanach Zjednoczonych z 11 września.

d4itjlc

Zobacz także: „Szkoda, że nie mamy 37 roku” powiedział policjant do aktywistów Pussy Riot

Źródło: nypost.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4itjlc

Podziel się opinią

Share

d4itjlc

d4itjlc
Więcej tematów