Trwa ładowanie...

Arabia Saudyjska: udaremnione zamachy

• Udaremniono zamachy w Arabii Saudyjskiej

• Do ataków miało dojść w Rijadzie, w miejscowości Szakra oraz w Dżuddzie nad Morzem Czerwonym

• Saudyjczycy zidentyfikowali też inne osoby powiązane z tak zwanym Państwem Islamskim

Arabia Saudyjska: udaremnione zamachyŹródło: Islamic State
d3z01bx

Saudyjska policja zatrzymała osoby podejrzewane o planowanie zamachów. Według ministerstwa spraw wewnętrznych, udaremniono zamachy bombowe w stolicy kraju, Rijadzie, w miejscowości Szakra oraz w Dżuddzie nad Morzem Czerwonym.

Dwóch Pakistańczyków, Syryjczyk i Sudańczycy zamierzali dokonać zamachu w Dżuddzie w czasie lokalnych eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata. Na początku miesiąca mecz rozgrywali tam reprezentanci Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Służby wywiadowcze dwa dni przed planowanym zamachem otrzymały informacje o samochodzie-pułapce, który miał zostać zaparkowany tuż przy stadionie.

W wyniku osobnego dochodzenia, Saudyjczycy zidentyfikowali inne osoby powiązane z tak zwanym Państwem Islamskim, które przygotowywały zamachy w Arabii Saudyjskiej. Część z podejrzanych jest nadal poszukiwana.

Saudyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych przyznaje, że w ostatnim czasie zatrzymano wielu członków związanych z organizacją terrorystyczną mającą swoje siedziby w Syrii i Iraku. Do zamachów w Arabii Saudyjskiej dochodziło do tej pory tylko w pobliżu meczetów.

d3z01bx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z01bx
Więcej tematów