Trwa ładowanie...
d2xc4vu

Arabia Saudyjska: udaremnione zamachy

• Udaremniono zamachy w Arabii Saudyjskiej
• Do ataków miało dojść w Rijadzie, w miejscowości Szakra oraz w Dżuddzie nad Morzem Czerwonym
• Saudyjczycy zidentyfikowali też inne osoby powiązane z tak zwanym Państwem Islamskim
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arabia Saudyjska: udaremnione zamachy
(Islamic State)
d2xc4vu

Saudyjska policja zatrzymała osoby podejrzewane o planowanie zamachów. Według ministerstwa spraw wewnętrznych, udaremniono zamachy bombowe w stolicy kraju, Rijadzie, w miejscowości Szakra oraz w Dżuddzie nad Morzem Czerwonym.

Dwóch Pakistańczyków, Syryjczyk i Sudańczycy zamierzali dokonać zamachu w Dżuddzie w czasie lokalnych eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata. Na początku miesiąca mecz rozgrywali tam reprezentanci Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Służby wywiadowcze dwa dni przed planowanym zamachem otrzymały informacje o samochodzie-pułapce, który miał zostać zaparkowany tuż przy stadionie.

W wyniku osobnego dochodzenia, Saudyjczycy zidentyfikowali inne osoby powiązane z tak zwanym Państwem Islamskim, które przygotowywały zamachy w Arabii Saudyjskiej. Część z podejrzanych jest nadal poszukiwana.

Saudyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych przyznaje, że w ostatnim czasie zatrzymano wielu członków związanych z organizacją terrorystyczną mającą swoje siedziby w Syrii i Iraku. Do zamachów w Arabii Saudyjskiej dochodziło do tej pory tylko w pobliżu meczetów.

d2xc4vu

Podziel się opinią

Share

d2xc4vu

d2xc4vu
Więcej tematów