Trwa ładowanie...

"Apele" na granicy z Białorusią. Wysłano też specjalne jednostki

Od teraz na granicy z Białorusią Wojsko Polskie transmituje specjalny apel do migrantów, którzy będą próbowali dostać się na teren Polski. O szczegółach poinformował minister Mariusz Błaszczak. Dodatkowo na granicę wysłano specjalne jednostki, tym razem żołnierzy WOT.

Share
Granica z Białorusią. Nowe apele do migrantów. Na miejscu też kolejne jednostki Granica z Białorusią. Nowe apele do migrantów. Na miejscu też kolejne jednostki Źródło: Twitter, fot: Straż Graniczna
d34jv74

"Wojsko Polskie rozpoczęło odtwarzanie komunikatów skierowanych do migrantów w językach angielskim, arabskim, francuskim i perskim" - poinformował w mediach społecznościowych minister Mariusz Błaszczak.

Białoruś. Specjalny apel do migrantów w kilku językach

Jak dodał szef resortu obrony narodowej, migranci, którzy znajdują się w strefie graniczącej z Polską, są informowani m.in. "o konsekwencjach nielegalnego przekroczenia granicy".

To nie jedyna zmiana na granicy Polski z Białorusią. Jak poinformowały Wojska Obrony Terytorialnej, na teren objęty stanem wyjątkowym skierowano także nowe jednostki, których zadaniem jest pomoc Straży Granicznej oraz polskim żołnierzom.

Przemysław Czarnek odpowiada prof. Łętowskiej. Padły mocne słowa

Kryzys na granicy z Białorusią. WOT wysyła patrole konne

"Patrole konne WOT zostały dzisiaj skierowane do zabezpieczenia granicy państwowej na kierunku wschodnim. Te działania to zoperacjonalizowanie idei wykorzystania 'biologii i technologii' w służbie" - czytamy w komunikacie Wojsk Obrony Terytorialnej.

d34jv74

Jak podkreślają "terytorialsi", patrole konne są szczególnie przydatne w trudnym terenie, a takie warunki panują właśnie na granicy Polski z Białorusią.

"Doskonała mobilność w trudnym terenie, szybkość przemieszczania, możliwość juczenia i transportu dodatkowego wyposażenia, duży zasięg działania, głębokość obserwacji oraz błyskawiczna reakcja na zagrożenie - to zestaw cech, które zadecydowały o skierowaniu patroli konnych WOT na wsparcie Straży Granicznej w zabezpieczeniu granicy z Białorusią" - wyliczają żołnierze WOT.

Patrole konne na granicy z Białorusią. Pomogą SG

Z komunikatu WOT wynika, że wysłanie patroli konnych na granicę z Białorusią, to kolejny punkt działania w ramach akcji "Silne Wsparcie". Ta prowadzona jest już od miesiąca.

d34jv74

"Dzięki wykorzystaniu koni, żołnierze WOT jeszcze bardziej efektywnie będą mogli wspierać działania funkcjonariuszy Straży Granicznej na granicy z Białorusią" - czytamy w oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34jv74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34jv74
Więcej tematów