Trwa ładowanie...
d22vslv

Apel z premierem Mateuszem Morawieckim. Zasłabło kilkudziesięciu harcerzy

Około 60 harcerzy umieszczono w szpitalu polowym. Zasłabli podczas zlotu 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Rybakach na Warmii. W wydarzeniu brał udział premier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powodem omdleń miało być zbyt długie przebywanie na słońcu
Powodem omdleń miało być zbyt długie przebywanie na słońcu (PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
d22vslv

Podczas apelu na zlocie 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Rybakach na Warmii z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego doszło do niepokojącej sytuacji. Około 60 harcerzy źle się poczuło - donosi Polsat News.

Na miejscu było wielu ratowników medycznych i 90 lekarzy. Harcerzom udzielono pomocy w szpitalu polowym. Wszyscy, jak zapewniła rzeczniczka ZHR podharcmistrz Barbara Sobieska, są w stanie dobrym. Powodem omdleń miało być zbyt długie przebywanie na słońcu.

- Na 6 tys. uczestników 60 to raczej niewielka liczba - oceniła Sobieska. Zdementowała też informację podaną przez strażaków - o dwustu osobach.

d22vslv

Zobacz także: Reporter WP w pociągu na Pol’and’Rock. „Koncerty to dodatek”

Wystąpienie premiera Morawieckiego

- Polska jest z was dumna - mówił do harcerzy szef rządu. Jak podkreślił, jest przekonany, że wszyscy obecni na zlocie chcą, by Rzeczpospolita rosła w siłę, żeby dzieci i młodzież wychowywały się w duchu patriotyzmu i wiary w przyszłość.

d22vslv

- Każdego dnia musimy potwierdzać, druhny i druhowie, że idziemy właściwą drogą, która we współczesnym świecie wymaga wielkiej odwagi, dyscypliny i sprawności, ale najbardziej wiedzy, kompetencji, nauki. To jest ten kierunek, który będzie wytyczał szlak zwycięskich narodów i państw w rywalizacji pokojowej - przekonywał Morawiecki.

I dodał, że Rzeczpospolita dla ZHP to nie jest rzecz pospolita. - To jest rzecz wyjątkowa, to nasza matka, którą kochamy nad życie - mówił. Na koniec premier wspólnie z harcerzami rozpalił ognisko.

Zlot potrwa do 11 sierpnia. Honorowy patronat nad nim objęli premier i prezydent Andrzej Duda.

Zobacz też: Premier Mateusz Morawiecki odwiedził najdłużej żyjącą obywatelkę Polski

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22vslv

Podziel się opinią

Share

d22vslv

d22vslv
Więcej tematów