Trwa ładowanie...
dmb34tb

Apel polityków o bezpieczeństwo energetyczne kraju

Przedstawiciele partii tworzących poprzednią koalicję rządzącą zaapelowali w środę do rządu o zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Share
dmb34tb

Apel przedstawili były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff oraz były minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek na zorganizowanej przez Unię Wolności konferencji prasowej.

Oprócz uczestników konferencji pod apelem podpisali się: Władysław Bartoszewski (nie należał do żadnej z partii tworzącej koalicję), Czesław Bielecki, Władysław Frasyniuk, Krzysztof Piesiewicz i Tadeusz Syryjczyk.

Autorzy apelują o to, by premier Leszek Miller objął bezpośredni nadzór nad pracami zmierzającymi do renegocjacji umowy dotyczącej budowy i eksploatacji rurociągu jamalskiego i kontraktu dotyczącego dostaw rosyjskiego gazu, a także nad pracami międzyrządowej polsko-rosyjskiej komisji, która ma przygotować analizę stanu realizacji dotychczasowych dostaw.

Ministrowie Steinhoff i Geremek uważają, że zawarty z Rosjanami kontrakt wymaga renegocjacji. Steinhoff przypomniał, że pierwsza nitka gazociągu jamalskiego jest eksploatowana w 50%, a druga w ogóle nie została zbudowana. (jask)

dmb34tb

Podziel się opinią

Share
dmb34tb
dmb34tb
Więcej tematów