Trwa ładowanie...
d41s24f

Apel Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. "To jest polska racja stanu"

- Hipotetycznie - chociaż ja uważam, że kandydat Koalicji będzie w drugiej turze - cała opozycja powinna wesprzeć kandydata, który przejdzie do drugiej tury - powiedziała w Krakowie Małgorzata Kidawa-Błońska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiada podsumowanie przez opozycję prezydentury Andrzeja Dudy
Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiada podsumowanie przez opozycję prezydentury Andrzeja Dudy (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d41s24f

- To jest polska racja stanu. I tutaj nie może być żadnych fochów, musimy to zrobić wspólnie - stwierdziła podczas spotkania z działaczami i sympatykami małopolskiej Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zdaniem kandydatki PO w wewnętrznych prawyborach prezydenckich "cała opozycja powinna wesprzeć kandydata, który przejdzie do drugiej tury". Zaznaczyła, że to myślenie w kategoriach hipotetycznych, choć ona sama "uważa, że kandydat Koalicji będzie w drugiej turze".

Kidawa-Błońska uznała, że w trakcie kampanii trzeba będzie podsumować prezydenturę Andrzeja Dudy. - Jeżeli prowadzi się kampanię, chce się przekonać do innych rozwiązań i do innej prezydentury, do tego, że można ten urząd sprawować w kompletnie inny sposób: otwarty, skierowany do ludzi i przede wszystkim, że prezydent powinien być strażnikiem konstytucji, trzeba to zrobić - zaznaczyła.

d41s24f

Wicemarszałek Sejmu odniosła się również do noblowskiego wykładu Olgi Tokarczuk. - Mamy Polkę, która dostała Nagrodę Nobla, kobietę, która mówi mądre, ciekawe rzeczy, pokazuje, że literatura może przekazywać ważne wartości, może mówić o naszym życiu. W czasach, kiedy wszyscy jesteśmy skupieni w internecie, telefonach komórkowych rozmowa o literaturze, o wartościach, ma ogromne znaczenie - podkreśliła.

"Muszę coś powiedzieć o Beacie Kempie...". Wyznanie Radosława Sikorskiego

Źródło: RMF FM

d41s24f

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d41s24f

d41s24f
d41s24f
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów