Trwa ładowanie...

Antyszczepionkowcy zabraniają się szczepić własnym babciom i dziadkom

Kto trafia najczęściej na oddział covidowy prof. Krzysztofa Simona? Osoby starsze i niezaszczepione. Lekarz w wywiadzie dla Interii powiedział, że część z nich się nie zaszczepiła, bo własne dzieci - antycovidowcy - zagroziły, że już więcej nie spotkają się z wnukami.

Prof. Krzysztof Simon Prof. Krzysztof Simon Źródło: PAP
d1ck4tj
d1ck4tj

Prof. Krzysztof Simon w wywiadzie dla Interii ocenił, że czwarta fala pandemii COVID-19 w Polsce powinna być mniej dotkliwa niż poprzednie. Wynika to z faktu, że ponad 50 proc. dorosłych Polaków zaszczepiło się przeciw COVID-19, a wiele osób ma już za sobą zakażenie koronawirusem.

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci od antyszczepionkowców

Jolanta Kamińska z Interii zapytała, jak prof. Simon ocenia akcję szczepień i czy zrobiono wszystko, aby zaszczepiła się jak największa liczba Polaków. - W tym trudnym i systematycznie skłócanym społeczeństwie - tak - ocenił.

- Proszę zwrócić uwagę na ogromną aktywność ruchów antycovidowych. Jestem absolutnym zwolennikiem penalizacji tego rodzaju zachowań. Zwłaszcza jeśli ktoś przysyła medykom wyroki śmierci i organizuje demonstracje pod ich domami. Ci ludzie utrudniają powstrzymanie zakaźnej choroby. Wszystko przez ich niemoralną postawę i mówię to, choć wiem, że przyślą mi za te słowa kolejny wyrok śmierci - dodał.

d1ck4tj

Zobacz także: "Ludzie. Na Granicy". Reporterska relacja WP spod strefy stanu wyjątkowego

Jak przyznał, od początku pandemii COVID-19 otrzymał wiele gróźb, które zgłosił organom ścigania. Otrzymał nawet policyjną ochronę. Z kolei prokuratura odpowiedziała, że groźba śmierci to nie przestępstwo, co ocenił jako skandaliczne.

Prof. Simon nie przebiera w słowach, jeśli chodzi o COVID-19

Dziennikarka zauważyła, że prof. Simon nie przebiera w słowach. Przyznał jej rację, argumentując, że COVID-19 to nie prywatna sprawa, tylko choroba, którą przenosimy na innych ludzi.

d1ck4tj

- Wiele osób nie może się zaszczepić, dlatego potrzebuje ochrony w postaci wyszczepionego otoczenia, żeby wirus do nich nie dotarł. Antyszczepionkowcy, walcząc ze szczepionkami, które ratują życie, skazują tych ludzi na zagładę - powiedział lekarz.

Antyszczepionkowcy zabraniają się szczepić własnym dziadkom

Prof. Simon ocenił, że większość osób, które obecnie trafiają na jego oddział covidowy we Wrocławiu to osoby starsze i z różnych przyczyn niezaszczepione. Opowiedział o bulwersujących przypadkach, kiedy seniorom udziału w szczepieniach zabroniły własne rodziny. Jak? M.in. szantażem, grożąc babciom i dziadkom, że już nie zobaczą własnych wnuków.

Miał też przypadek, kiedy żona zabroniła się szczepić mężowi w obawie, że wpłynie to na jego płodność. Profesor skwitował krótko, że to brednie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ck4tj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ck4tj
Więcej tematów