Trwa ładowanie...

Antyszczepionkowcy chcą zatrzymać szczepienia w szkołach. Hejt na organizatorów

W szkołach na warszawskiej Woli jeszcze w sierpniu ma powstać 10 punktów szczepień dla dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia. Rozpoczynające się zapisy próbują zastopować antyszczepionkowcy. Organizatorzy akcji otrzymali obraźliwe wiadomości, że "przygotowywane jest ludobójstwo", "szczepionka to trucizna" i "eksperyment medyczny".

Share
Fala hejtu na akcję szczepień w warszawskich szkołach. Zdjęcie spod jednego z warszawskich punktów szczepień
Fala hejtu na akcję szczepień w warszawskich szkołach. Zdjęcie spod jednego z warszawskich punktów szczepieńŹródło: East News, fot: Adam Burakowski, REPORTER
d2fnx9c

Samorząd dzielnicy Wola w Warszawie wraz z Okręgową Izbą Lekarską przygotowuje otwarcie nawet 10 mobilnych punktów szczepień przy szkołach. Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, uczniowie będą w nich mogli przyjąć pierwszą, a później drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Gdy kilka dni temu poinformowano o rozpoczęciu zapisów dla chętnych, jako pierwsi zareagowali antyszczepionkowcy.

- Na udostępniony mail oraz poprzez prywatne wiadomości w mediach społecznościowych zaczęliśmy otrzymywać obraźliwe uwagi od sceptyków szczepień. Piszą na przykład, że "przygotowujemy ludobójstwo". Jak dotąd nie spotkaliśmy się z taką skalą hejtu - mówi WP Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy dzielnicy Wola.

Chęć wzięcia udziału w szczepieniach zadeklarowało jak dotąd kilkudziesięciu rodziców. Pozwala to na zaplanowanie działalności jednego przyszkolnego szkolnego punktu szczepień.

d2fnx9c

Promował szczepienia wśród uczniów. Dopadli go koronasceptycy

Z hejtem musiał zmierzyć się też dr Paweł Doczekalski z Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie, który koordynuje przygotowywaną akcję szczepień w szkołach. - Pisano do mnie, że szczepionka to "trucizna" i "eksperyment medyczny". Jeśli te ataki hejterów przekroczą granicę gróźb, zgłoszę sprawę policji - mówi dr Paweł Doczekalski.

- Jestem gotowy do spokojnej rozmowy z każdym sceptykiem szczepień. Trudno nie zauważyć, że w powtarzanych przez nich argumentach wybrzmiewają echa niedawnych wypowiedzi Rzecznika Praw Dziecka, że "szczepienia to eksperyment". Środowisko antyszczepionkowe wyraźnie zostało ośmielone działaniami polityków, takich jak para posłów, która pojechała z interwencją do domu dziecka - dodaje.

Przypomnijmy, że chodzi o posłów Annę Marię Siarkowską i Janusza Kowalskiego, którzy uwierzyli w nieprawdziwy wpis na Facebooku, jakoby podopieczni domu dziecka w Nowym Dworze Gdańskim zostali zaszczepieni bez zgody opiekunów.

Dr Doczekalski podkreślił, że mimo przeciwności i hejtu akcja szczepień w szkołach jest nadal przygotowywana. Zachęca rodziców, aby za pośrednictwem szkolnego systemu Librus przesyłali deklaracje udziału w szczepieniu dyrektorom szkół. Lista placówek znajduje się na stronach urzędu dzielnicy.

d2fnx9c

Szczepienia na COVID-19. Znanemu lekarzowi grożono śmiercią

Ruch antyszczepionkowy poczyna sobie coraz śmielej. Ostatnio celem ataków hejterów się stają lekarze i organizatorzy szczepień. Dr Tomasz Karauda z Łodzi złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie gróźb karalnych, które za pośrednictwem Internetu były kierowane pod adresem jego i jego rodziny.

- Jestem w mediach już jakiś czas i przyzwyczaiłem się, że mnie się obraża. Ale jeśli ktoś grozi, że zabije mi rodzinę, bo promuję szczepionki, to musiałem podjąć stanowcze kroki - tłumaczył dziennikarzom.

Z kolei lekarka z Krakowa, która organizuje szczepienia wyjazdowe w miejscowościach na Podhalu, poskarżyła się WP, że musiała zrezygnować z promowania swoich działań na Facebooku. Każda zapowiedź weekendowej akcji szczepień prowokowała antyszczepionkowców do agresywnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE: Debata Tusk-Kaczyński w TVP? Były minister bez litości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2fnx9c

Podziel się opinią

Share
d2fnx9c
d2fnx9c
Więcej tematów