Trwa ładowanie...

Antysemicka gazeta sprzedawana w Sejmie. "To hańba, niech marszałek się z tego wytłumaczy"

W sejmowym kiosku, gdzie parlamentarzyści i pracownicy Kancelarii Sejmu kupują prasę, sprzedawana jest gazeta propagująca treści antysemickie. I to na pierwszej stronie wydania.
Share
Antysemicka gazeta w Sejmie
Antysemicka gazeta w SejmieŹródło: WP.PL, Fot: Michał Wróblewski
d1op87b

"Jak rozpoznać Żyda" - taki nagłówek dużymi, czerwonymi literami, zamieszczony został na "jedynce" gazety "Tylko Polska".

Na okładce widzimy także wizerunek Jana Grossa, a pod jego zdjęciem tekst o tytule: "Żydzi chcą od polski 300.000.000.000 dolarów".

- To jest skandal, że tego typu pismo jest rozprowadzane w polskim Sejmie - mówi Wirtualnej Polsce poseł Michał Kamiński.

d1op87b

Polityk klubu UED-PSL dodaje, że "dla takich treści nie powinno być miejsca w parlamencie i przestrzeni publicznej".

- To hańba, że w Sejmie tego typu pisemko, z takimi tytułami, mogło się znaleźć. Mam nadzieję, że pan marszałek Marek Kuchciński, w duchu tego, co wielokrotnie deklarowała jego partia, że jest przeciwniczką antysemityzmu, zareaguje w tej sprawie bardzo szybko. I że poznamy mechanizmy, w jaki sposób rasistowskie teksty docierają do polskiego Sejmu. I proszę nie zasłaniać się wolnością słowa. Bo instruktaż, jak rozpoznać Żyda, którego nie powstydziliby się naziści, nie powinien być sprzedawany w polskim Sejmie - dodaje Kamiński.

W sprawie antysemickiego pisma sprzedawanego w Sejmie wysłaliśmy już pytania do Kancelarii Sejmu. Czekamy na odpowiedź.

UPDATE: Antysemicka gazeta sprzedawana w Sejmie. Mamy odpowiedź Kancelarii Sejmu

Pismem szefuje antysemita

Jak można przeczytać w internecie, "Tylko Polska" to "tygodnik opinii o charakterze społeczno-politycznym, ukazujący się od 22 lat i wydawany przez organ prasowy Polskiej Partii Narodowej, Stronnictwa Narodowego. Ukazuje się w każdy czwartek".

Pismem szefuje Leszek Bubel, prezes Wydawnictwa Narodowego, uznawany przez wiele środowisk za człowieka o antysemickich poglądach. Sam Bubel w wywiadach określa siebie jako "naczelnego antysemitę RP”.

Sejm WP/Michał Wróblewski
SejmŹródło: WP/Michał Wróblewski, Fot: Michał Wróblewski
Sejm Michał Wróblewski/WP
SejmŹródło: Michał Wróblewski/WP, Fot: Michał Wróblewski
Sejm WP/Michał Wróblewski
SejmŹródło: WP/Michał Wróblewski, Fot: Michał Wróblewski
Sejm WP/Michał Wróblewski
SejmŹródło: WP/Michał Wróblewski, Fot: Michał Wróblewski

SKRIN Z FACEBOOKA

Leszek Bubel/Facebook Facebook.com
Leszek Bubel/FacebookŹródło: Facebook.com, Fot: Facebook/Tylko Polska

W 2004 Leszek Bubel stanął na czele dwóch nowych partii: Polskiej Partii Narodowej i jednego z licznie rejestrowanych po 1989 Stronnictw Narodowych. W tym samym roku z ramienia PPN kandydował w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu katowickim, w których uzyskał 167 głosów.

d1op87b

Zgłosił także swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich w 2005 jako przedstawiciel Polskiej Partii Narodowej. Poparły go Narodowy Front Walki Młodych, a także kierowane przez niego Polskie Stowarzyszenie Nie dla Unii Europejskiej oraz Stowarzyszenie Przeciwko Antypolonizmowi.

Bubel jest oskarżany przez różne środowiska o szerzenie rasizmu, antysemityzmu, znieważanie religii, tożsamości kulturowej Żydów i ich samych jako narodu, oraz o nakłanianie czytelników do czynnej, wrogiej postawy wobec przedstawicieli społeczności żydowskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1op87b

Podziel się opinią

Share
d1op87b
d1op87b
Więcej tematów