Trwa ładowanie...
d2526l5
pis

Antoni Mężydło: zdziwiła mnie ta zapowiedź Schetyny

Ten symboliczny gest ma sens - powiedział w RMF FM Antoni Mężydło, poseł PO, oceniając pomysł odebrania stopni generalskich Czesławowi Kiszczakowi i Wojciechowi Jaruzelskiemu, co zapowiedział szef MON Antoni Macierewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Mężydło (PO)
Antoni Mężydło (PO) (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d2526l5

- Datę 13 grudnia trzeba traktować poważnie. Nie można jej taktować politycznie, bo podczas stanu wojennego zginęli ludzie, wielu zostało rannych. I Platforma zachowała się właściwie. To nie my zaczęliśmy upolityczniać tę datę tylko Prawo i Sprawiedliwość już kilka lat temu - zaznaczył Mężydło.

Dodał, że Sejm powinien upamiętnić uchwałą 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. - Byłem zdziwiony, że Grzegorz Schetyna po wcześniejszej deklaracji o skręcie w prawo, zapowiedział likwidację Instytutu Pamięci Narodowej - mówił poseł PO na antenie RMF FM. Zastrzegł, że jest przeciwny takiemu rozwiązaniu. - Jestem za IPN - przekonywał.

Mężydło ocenił, że PiS narusza zasadę trójpodziału władzy, co za trzy lata ocenią wyborcy. - Maksymalnie za trzy lata, bo zobaczymy, co zrobi PiS jak zaczną spadać wyniki w sondażach - stwierdził poseł Platformy.

oprac. A. Jastrzębski

d2526l5

Podziel się opinią

Share
d2526l5
d2526l5