Trwa ładowanie...
Antoni Macierewicz: sytuacja jest napięta, Polska musi mieć absolutną jasność ws. Mistrali

Antoni Macierewicz: sytuacja jest napięta, Polska musi mieć absolutną jasność ws. Mistrali

Antoni Macierewicz chce od Rosji jasnej deklaracji o przekazaniu jej przez Egipt dwóch okrętów desantowych typu Mistral za jednego dolara. Minister informował o tym w Sejmie w czwartek. Moskwa te doniesienia nazwała "bzdurnymi". - Te okręty w rękach rosyjskich zmieniają układ sił na Bałtyku i Morzu Czarnym - mówi Antoni Macierewicz. - Dziś sytuacja jest tak napięta, że Polska musi mieć absolutną jasność, czy Rosjanie chcą dysponować tą bronią czy nie - dodaje.

Share
d3e4qec

Szef MON w czwartek był w Sejmie pytany, czy to prawda że Egipt sprzedał Mistrale Rosji.

- Jest prawdą, że Mistrale zostały sprzedane do Egiptu. I jest prawdą, że w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara - mówił Macierewicz w czwartek.

d3e4qec

W piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow komentując wypowiedź szefa polskiego MON Antoniego Macierewicza dotyczącą okrętów Mistral powiedział, że jest to "całkowita bzdura". Pieskow wyraził ocenę, że źródła, na które powołuje się polski resort, nie są pewne.

- Sądzę, że wyjaśnieniem jest widocznie nadmierne emocjonalne tło, jakie panuje w ostatnich tygodniach w Warszawie - powiedział Pieskow, cytowany przez agencję TASS. Dodał następnie: - To jest całkowita bzdura.

d3e4qec

Podziel się opinią

Share
d3e4qec
d3e4qec
Więcej tematów