Trwa ładowanie...
dfogxb4

Antoni Macierewicz postawił nagrobek byłemu premierowi. Wdowa dziękuje

Na mogile byłego premiera Jana Olszewskiego ustawiono nowy nagrobek. - Zajmował się tym Antoni Macierewicz. Jestem mu za to wdzięczna - mówi Marta Olszewska, wdowa po byłym premierze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Olszewski i Antoni Macierewicz
Jan Olszewski i Antoni Macierewicz (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dfogxb4

Antoni Macierewicz już od czasów opozycji antykomunistycznej współpracował ze zmarłym w lutym Janem Olszewskim. Przed śmiercią byłego premiera, Macierewicz czuwał przy nim, a po pogrzebie zapowiedział, że pomoże w postawieniu nagrobka na wojskowych Powązkach. Tak też się stało.

- Zawsze kochałam Jana i bardzo mi go brakuje. Jestem zadowolona, że mąż ma już godny nagrobek - mówi "Super Expressowi " Marta Olszewska, podkreślając pomoc ze strony byłego szefa MON. Wcześniej wyjaśniała z kolei, że Antoni Macierewicz miał też pokryć koszty budowy pomnika.

Nowy nagrobek ma prostą formę, a obok nazwiska Jana Olszewskiego oraz dat jego urodzin i śmierci, jest na nim jeszcze tylko informacja, że był premierem RP.

East News

Wybitny prawnik, broniący niepodległościowych opozycjonistów w czasach PRL, zmarł 7 lutego 2019 r. Były premier odszedł w wieku 88 lat po długiej i ciężkiej walce z chorobą. W przeszłości pełnił m.in. funkcję doradcy prezydentów Lecha Wałęsy i Lecha Kaczyńskiego. Jako młody chłopak działał z kolei w Szarych Szeregach i uczestniczył w Powstaniu Warszawskim.

dfogxb4

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kaczyński interweniuje ws. lotów Kuchcińskiego. Miller wskazuje przyczynę

dfogxb4

Podziel się opinią

Share

dfogxb4

dfogxb4
Więcej tematów