Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz o słowach Władimira Putina. "Charakter agresji wobec Polski"

Marszałek senior Sejmu odniósł się do serii wypowiedzi prezydenta Rosji o naszym kraju. Uważa, że zagrażają one sojuszowi z USA i porozumieniu Trójmorza. Przy tej okazji skrytykował polityków PO. Głos w sprawie zabrała również rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.
Share
Antoni Macierewicz odniósł się do serii wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina
Antoni Macierewicz odniósł się do serii wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira PutinaŹródło: East News, Fot: Andrzej Iwanczuk
d1etj53

Sprawa dotyczy kilku ostatnich wypowiedzi Władimira Putina związanych z II wojną światową. Prezydent Rosji na początku uznał, że przyczyną wybuchu II WŚ był rozbiór Czechosłowacji przez Polskę. Potem nazwał ambasadora RP w III Rzeszy Józefa Lipskiego "bydlakiem i antysemicką świnią". Słowa Putina spotkały się z krytyką ze strony Polski, zarówno opozycji jak i rządu.

Antoni Macierewicz komentuje wypowiedzi Władimira Putina

Głos po raz kolejny zabrał Antoni Macierewicz. "Ostatnie wypowiedzi mają charakter agresji politycznej wobec Państwa Polskiego i są kolejną zapowiedzią działań zmierzających do zniszczenia obecnego ładu politycznego w Europie, a szczególnie sojuszu polsko-amerykańskiego oraz porozumienia Europy Środkowej - Trójmorza" - napisał marszałek senior Sejmu.

d1etj53

Macierewicz przypomniał, że do pierwszych tego typu działań doszło po agresji na Gruzję w 2008 r. "Atakowi na Polskę towarzyszyła zapowiedź budowy Nowej Europy opartej na sojuszu rosyjsko-niemieckim. Jednoznacznie odrzucenie i potępienie tych planów sformułował wówczas Prezydent Polski Lech Kaczyński w swym wystąpieniu na Westerplatte" - dodał.

Zobacz też: Władimir Putin szokuje. "Rosja testuje Polskę"

Antoni Macierewicz atakuje PO

Były szef MON zaatakował też opozycję. Dostało się ówczesnemu szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu i premierowi Donaldowi Tuskowi. Ostatni miał "milczeć w tej kwestii prowadząc do dziś tajne rozmowy z Putinem". Brak potępienia propozycji prezydenta Rosji, próba izolacji Lecha Kaczyńskiego miały stać się według Macierewicza jednymi z powodów tragedii smoleńskiej.

d1etj53

"Postawa wciąż jest obecna w wypowiedziach polityków i publicystów PO. Właśnie dlatego na dzisiejszą agresję Putina trzeba patrzeć z najwyższą powagą. Politycy PO maja dziś obowiązek jednoznacznie poprzeć stanowisko rządu RP i odciąć się od dotychczasowej polityki wobec Rosji" - podsumował marszałek senior Sejmu.

Władimir Putin o II WŚ. Rzeczniczka MSZ Rosji o wezwaniu ambasadora

W reakcji na słowa Putina Polska wezwała do siebie rosyjskiego ambasadora. Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa uważa, że nasz kraj "stara się odwrócić sytuację na swoją korzyść". - Dlaczego tak zareagowali? To próba innego rozstawienia akcentów. Takie działanie nie jest niczym wyjątkowym w życiu dyplomatycznym - powiedziała cytowana przez agencję TASS.

Źródło: antonimacierewicz.info/tass.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1etj53

Podziel się opinią

Share
d1etj53
d1etj53
Więcej tematów