PolskaAnonimowa rekrutacja w policji

Anonimowa rekrutacja w policji

Małopolska policja ma 150 etatów do
obsadzenia. Od początku sierpnia oferty złożyło już ponad 500
kandydatów. Trudno oszacować ilu dzwoniło z pytaniami o szczegóły
rekrutacji - informuje "Gazeta Krakowska".

13.08.2005 | aktual.: 14.08.2005 21:50

"Nie nadążamy z odbieraniem telefonów i odpisywaniem na maile. Codziennie otrzymujemy 50 nowych zgłoszeń. Ten nabór jest wyjątkowy.

Dotychczas informowaliśmy o wolnych miejscach w policji tylko przez ogłoszenia w komendzie i na naszej stronie internetowej. Tym razem pojawiły się ogłoszenia w prasie. Chętni na złożenie dokumentów mają czas do końca sierpnia" - mówi gazecie Katarzyna Padło z biura prasowego małopolskiej policji.

Nowością jest całkowita anonimowość podczas egzaminów. Każdy zainteresowany po złożeniu dokumentów dostaje specjalny kod. Dzięki temu anonimowe pozostaną wyniki testów kandydata. Ma to zapobiec korupcji oraz załatwianiu etatów po znajomości, o czym było bardzo głośno w ubiegłym roku - dodaje "Gazeta Krakowska".

Policja szczególnie zabiega o osoby z ukończonymi aplikacjami sądowymi i prokuratorskimi oraz specjalistów niektórych dziedzin naukowych, np. biologów. Takim kandydatom proponuje skrócenie tzw. służby przygotowawczej z trzech lat do roku. Duże szanse na etat mają też absolwenci prawa, ekonomii, pedagogiki, psychologii, nauk politycznych, biologii, chemii oraz inżynierowie. Im zapewnia się jednak tylko dodatkowe punkty podczas rekrutacji. Na etat mogą też liczyć osoby z wykształceniem średnim, ale dla nich pozostaje praca w patrolach interwencyjnych. Kandydaci powinni być wysocy (dodatkowy punkt za wzrost powyżej 175 cm), znać przynajmniej jeden język obcy i mieć poniżej 35 lat - pisze "Gazeta Krakowska".

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)