Trwa ładowanie...

Anna Zalewska: matura musi być trudniejsza

• Anna Zalewska: mniej testu, więcej rozwiązywania problemów

• Minister edukacji: w nowym liceum matura musi być trudniejsza

• Ustawa w październiku wejdzie do Sejmu

Anna Zalewska: matura musi być trudniejszaŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d1748o5
d1748o5

- W tej chwili podaliśmy założenia i kierunek zmian, egzaminy (na koniec szkoły podstawowej - przyp. red.) na ten moment będą chociaż inaczej ułożone, mniej testu, więcej rozwiązywania problemów. To będzie decyzja, którą przekażemy na początku października. Wszystko wskazuje, że będzie to egzamin zewnętrzny: język polski, historia, matematyka i język obcy, ale z ustnymi egzaminami wewnętrznymi - powiedziała minister edukacji Anna Zalewska w programie „Jeden na Jeden” w TVN24.

- W nowym liceum matura musi być trudniejsza, musi być inny poziom. Nie będzie całkowitego odejścia od testów, to będzie proporcjonalne. Po 5 lipca siadamy z CKE do tego, żeby przełożyć nasze założenia na egzaminy po poszczególnych etapach - powiedziała minister edukacji.

- Ustawa w październiku wejdzie do Sejmu. Zachęcam parlamentarzystów do aktywnego uczestnictwa, żeby były podstawy programowe to musi być ustawa – mówiła Zalewska.

d1748o5

- Jeżeli nie zmienimy systemu to będą ogromne niekontrolowane zwolnienia nauczycieli przy tak ogromnym niżu demograficznym. Liczba dzieci się nie zmienia więc będzie praca dla nauczycieli. Znalazłam już kilka rozwiązań, żeby zakotwiczyć nauczycieli, żeby oni byli pierwszymi, którzy przy tych roszadach będą zatrudnieni. Trzeba to uzgodnić z samorządami i związkowcami - powiedziała minister edukacji Anna Zalewska.

d1748o5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1748o5
Więcej tematów