Trwa ładowanie...

Anna Streżyńska zdradziła współpracownikom powód dymisji. To samo mówi polityk PiS. "Chodzi o Gowina"

Anna Streżyńska, która została odwołana z funkcji ministra cyfryzacji, żegnając się ze współpracownikami przyznała, że to decyzja polityczna, a nie merytoryczna – dowiedziała się Wirtualna Polska. Potwierdza to polityk PiS, który wyjaśnia, że związana z Jarosławem Gowinem Streżyńska musi odejść, bo wicepremier obsadził resort finansów. Według naszych rozmówców ministrem cyfryzacji ma zostać Krzysztof Szubert, który dotąd był wiceszefem resortu. Jako następca Streżyńskiej jest wskazywany wiceminister finansów Piotr Nowak.

Share
Anna Streżyńska zdradziła współpracownikom powód dymisji. To samo mówi polityk PiS. "Chodzi o Gowina"Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d36gd6o

Streżyńska została zaproszona na spotkanie do kancelarii premiera przed południem, a po powrocie do ministerstwa poinformowała współpracowników o swojej dymisji.

- Powiedziała, że jeszcze miesiąc temu była rozważana likwidacja ministerstwa cyfryzacji, ale zapadła decyzja o jego utrzymaniu. Streżyńska mówiła też, nie poinformowano jej, kto będzie jej następcą. Podkreśliła, że decyzja o jej odwołaniu jest polityczna, a nie merytoryczna - relacjonuje jeden z rozmówców.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Polityczne podłoże decyzji o odwołaniu dobrze ocenianej minister cyfryzacji potwierdza w rozmowie z nami prominentny polityk PiS. - Chodzi o Gowina. Człowiek jego zostanie ministrem finansów (Teresa Czerwińska - przyp.WP), więc trzeba było odebrać resort cyfryzacji - tłumaczy poseł.

d36gd6o

Według naszych źródeł zbliżonych do rządu Streżyńską ma zastąpić Krzysztof Szubert, który dotąd był wiceministrem odpowiedzialnym za sprawy międzynarodowe. Jednocześnie Szubert sprawował funkcję pełnomocnika rządu ds. jednolitego rynku cyfrowego.

O Szuberta chcieliśmy zapytać rzecznika ministerstwa cyfryzacji Karola Manysa, jednak był dla nas nieuchwytny.

- To zaskoczenie. Na następcę był typowany Marek Zagórski - mówi nam jeden z informatorów. Zagórski jako najważniejszy z wiceministrów zastępował Streżyńską w czasie jej nieobecności w resorcie.

Oprócz Zagórskiego na następcę Streżyńskej, jak podawało kilku dziennikarzy na Twitterze, jest typowany wiceminister finansów Piotr Nowak.

Krzysztof Szubert został wiceministrem w resorcie cyfryzacji w marcu 2017 roku, ale miał silną pozycję ze względu na pełnioną dodatkowo funkcję pełnomocnika rządu ds. jednolitego rynku cyfrowego. Do jego zadań należało m.in. analizowanie barier ograniczających działanie Jednolitego Rynku Cyfrowego i ograniczających rozwój usług realizowanych online.

d36gd6o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36gd6o
d36gd6o
Więcej tematów