Trwa ładowanie...

Anna Maria Anders odebrała nominację na stanowisko ambasadora Polski we Włoszech

Anna Maria Anders będzie polskim ambasadorem we Włoszech i San Marino. W piątek minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wręczył jej nominację na to stanowisko.

Anna Maria Anders odebrała nominację na stanowisko ambasadora Polski we WłoszechŹródło: MInisterstwo Spraw Zagranicznych, fot: Tymon Markowski
dwkvt2p
dwkvt2p

O możliwym wyborze Anny Marii Anders na stanowisko ambasadora Polski we Włoszech mówiło się od kilku miesięcy. W maju jej nominację zaakceptował prezydent Republiki Włoskiej Sergio Mattarella. Miesiąc później sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę senator Anders do objęcia tej funkcji.

Plany nowej ambasador

Anna Maria Anders wśród zadań, które chce zrealizować, wymieniała między innymi wzmocnienie opieki nad cmentarzami żołnierzy polskich we Włoszech, w tym nad nekropoliami, na których spoczywają podkomendni jej ojca generała Władysława Andersa. Wskazywała także na integrację organizacji polonijnych działających we Włoszech.

Senator Anders mówiąc o planach związanych z objęciem placówki, wymieniała wśród nich również doprowadzenie jesienią do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Włoch oraz pracę nad większą liczbą spotkań bilateralnych między przedstawicielami obu państw.

Zobacz także: Morawiecki komplementuje prezesa Kaczyńskiego. Dobitny komentarz Neumanna

Anders zadeklarowała ponadto, że drzwi ambasady będą zawsze otwarte dla polskich przedsiębiorców i będą oni wspierani, głównie w dziedzinie promocji. Zapowiedziała również, że w San Marino chciałaby utworzyć konsulat honorowy oraz rozeznać się w sprawie możliwości zwiększenia współpracy gospodarczej z tym państwem.

dwkvt2p

W poniedziałek Anna Maria Anders zrezygnowała z mandatu senatora. "Panu marszałkowi Stanisławowi Karczewskiemu i Senatowi dziękuję za współpracę" - napisała na Twitterze. Normalnie, w przypadku złożenia mandatu przez senatora, prezydent w ciągu trzech miesięcy zarządza wybory uzupełniające, jednak tym razem nie miałoby to uzasadnienia ze względu na odbywające się 13 października wybory parlamentarne.

Źródło: Wirtualna Polska, Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwkvt2p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwkvt2p
Więcej tematów