ycipk-14mfzo

Anna Maria Anders z nową funkcją. Zostanie ambasadorem RP we Włoszech

Prezydent Włoch Sergio Mattarella zaakceptował nominację Anny Marii Anders na ambasadora RP w tym kraju - informuje włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Tym samym potwierdziły się doniesienia Wirtualnej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Maria Anders zostanie ambasadorem RP we Włoszech
Anna Maria Anders zostanie ambasadorem RP we Włoszech (Wikimedia Commons CC0)
ycipk-14mfzo

O ewentualnym propozycji dla senator Anders pisaliśmy już w marcu. Jak informował Marcin Makowski, "w ten sposób Prawo i Sprawiedliwość chce umocnić sojusz z prawicowym rządem w Rzymie".

Anna Maria Anders jest córką polskiego generała Władysława Andersa. Urodziła się na emigracji w Londynie. Przez większość życia mieszkała za granicą. Pierwszy raz do Polski przyjechała w 1991 roku. Do krajowej polityki weszła stosunkowo niedawno.

Zobacz także: Kaczyński w telewizji śniadaniowej. Beata Kempa komentuje

ycipk-14mfzo

W 2015 roku walczyła o senatorski fotel z listy Prawa i Sprawiedliwości - wtedy przegrała. Dopiero rok później w wyborach uzupełniających zdobyła miejsce w parlamentarnej izbie. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W gabinecie Mateusza Morawieckiego jest sekretarzem stanu oraz pełnomocnikiem szefa rządu do spraw dialogu międzynarodowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-14mfzo

Źródło: polsatnews.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-14mfzo
ycipk-14mfzo