Trwa ładowanie...

Anna Komorowska o proteście osób niepełnosprawnych. "Trudno zaakceptować wydarzenia w Sejmie"

- Przed Sejm przychodziłam jako matka, która chciała pokazać uznanie i podziw dla mam, które walczą o godne życie swoich dzieci w dorosłym życiu – mówi Anna Komorowska. Wyjaśnia też, dlaczego nie spotkała się z protestującymi.
Share
Anna Komorowska odniosła się do słów Mariusza Błaszczaka
Anna Komorowska odniosła się do słów Mariusza BłaszczakaŹródło: East News
d245xbc

Kilka dni temu szef MON Mariusz Błaszczak zarzucił byłej pierwszej damie Annie Komorowskiej, że pojawiła się powitać w niedzielę przed Sejmem uczestników, choć w 2014 r. nie znalazła czasu na spotkanie z niepełnosprawnymi.

Anna Komorowska stwierdziła w rozmowie z portalem wyborcza.pl, że faktycznie pojawiła się przed Sejmem, bo w czasie protestu bywała już tam wiele razy i było to dla niej coś naturalnego. - Jak się z tym lepiej czuje to niech zarzuca mi hipokryzję – skomentowała uwagę polityka PiS.

I dodała, że w 2014 r. podczas protestu niepełnosprawnych jej spotkanie było przygotowane, ale protestujący nie chcieli przyjść do Pałacu Prezydenckiego. - Nie żałuje, że wtedy nie przyszłam do protestujących. Ważniejsze jest to, że wtedy doszło do porozumienia – stwierdziła Anna Komorowska.

d245xbc

Zobacz także: Skandal obyczajowy z udziałem posła PiS. Cymański komentuje

- Moja obecność na protestach wynika z postawy obywatelskiej. Czuję, że ja swoją obecnością powinnam pokazać niezgodę na to, co się dzieje. Źle bym się czuła, gdybym została w domu – mówiła. – Nie mam przepustki do Sejmu i nie wybierałam się tam – wyjaśniła w rozmowie z portalem.

Anna Komorowska skomentowała też działania Straży Marszałkowskiej wobec protestujących o osób próbujących ich odwiedzić. Nie Sejmu nie wpuszczono Wandy Traczyk-Stawksiej oraz Janiny Ochojskiej. Doszło też do szarpaniny Straży Marszałkowskiej z protestującymi matkami.

- Trudno zaakceptować wydarzenia w Sejmie. Bicie słabszych nie przysparza chwały. Nasyłanie Straży Marszałkowskiej na kobiety trudno pochwalić – oceniła Anna Komorowska.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d245xbc

Podziel się opinią

Share
d245xbc
d245xbc
Więcej tematów