Trwa ładowanie...
d29p99o

Anna Fotyga z nową rolą. Znalazła się w grupie ekspertów, którzy będą reformować NATO

Anna Fotyga jest jedyną reprezentantką Europy Środkowej i Wschodniej w grupie reformatorów NATO. Europosłance pogratulował prezydent Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europosłanka Anna Fotyga
Europosłanka Anna Fotyga (PAP)
d29p99o

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg powołał grupę ekspertów, która będzie pracować nad reformą Sojuszu. Ich zadaniem ma być m.in. wzmocnienie politycznego wymiaru NATO. Jak napisał na Twitterze Stoltenberg, mają przedstawić "rekomendacje ws. wzmocnienia jedności Sojuszu oraz rozszerzenia konsultacji politycznych oraz koordynację między sojusznikami".

We wspomnianej grupie ekspertów znaleźli się: Anna Fotyga z Polski, Wess Mitchell ze Stanów Zjednoczonych, Hubert Védrine z Francji, Greta Bossenmaier z Kanady, Anja Dalgaard-Nielsen z Danii, Thomas de Maizière z Niemiec, Marta Dassù z Włoch, Hema Verhagen z Niderlandów, Tacan Ildem z Turcji oraz John Bew z Wielkiej Brytanii.

Warto zaznaczyć, że Fotyga, która jest jedyną reprezentantką Europy Środkowej i Wschodniej. "Mój wybór traktuję jako zaszczyt, a zarazem wielkie wyzwanie. Zdaję sobie sprawę, jak trudny to okres. Pandemia spowodowała, że zadanie to jest jeszcze trudniejsze" – napisała na Facebooku.

Zobacz też: Na kiedy przełożyć wybory? "Mamy dopiero 1. falę epidemiczną"

W rozmowie z Polskim Radiem Anna Fotyga podkreśliła, że będzie zwracać uwagę na konieczność utrzymania silnego związku transatlantyckiego. - Takie są korzenie NATO, takie są fundamenty świata zachodniego, niezależnie od przeszkód i procesów, które się w poszczególnych państwach dzieją - dodała europosłanka.

d29p99o

Fotydze pogratulował sam prezydent Andrzej Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polskie Radio/"Wprost"

d29p99o

Podziel się opinią

Share

d29p99o

d29p99o
Więcej tematów