Trwa ładowanie...
d3cjkk2
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Anna Duricka, świadek zabójstwa Borysa Niemcowa, boi się o swoje życie. Objęto ją ochroną

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oraz milicja wzięły pod ochronę świadka zabójstwa Borysa Niemcowa - Annę Duricką. 23-letnia modelka towarzyszyła rosyjskiemu opozycjoniście, gdy zastrzelono go w pobliżu Kremla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Duricka, świadek zabójstwa Borysa Niemcowa, boi się o swoje życie. Objęto ją ochroną
(Twitter)
d3cjkk2

Prokuratura Generalna Ukrainy poinformowała, że po powrocie z Rosji Anna Duricka zgłosiła na milicję w położonej 100 kilometrów od Kijowa Białej Cerkwi, gdzie mieszkają jej rodzice, że jej życiu grozi niebezpieczeństwo. Sprawą zajęli się śledczy, a dziewczynie przydzielono państwową ochronę.

55-letni Borys Niemcow, jeden z najbardziej zagorzałych oponentów prezydenta Rosji Władimira Putina, został zastrzelony tydzień temu na moście w pobliżu Kremla, gdy wracał z kolacji, na której był z ukraińską modelką. Hannie Durickiej nic się nie stało. Pozostaje ona głównym świadkiem morderstwa.

Zdaniem większości polskich i ukraińskich ekspertów, przyczyny zabójstwa były polityczne. Opozycjonista był jednym z najgłośniejszych krytyków Putina. Zarzucał mu zwłaszcza agresywną politykę wobec Ukrainy, a zaangażowanie Rosji w konflikcie na Ukrainie określał rosyjską agresją. Niemcow miał wkrótce opublikować raport z dowodami obecności rosyjskich wojskowych w Zagłębiu Donieckim.

Z kolei moskiewscy eksperci twierdzą, że mógł on paść ofiarą ukraińskich albo rosyjskich nacjonalistów.

We wtorek polityk został pochowany na Cmentarzu Trojekurowskim w zachodniej części Moskwy.

Źródło: IAR, PAP

d3cjkk2

Podziel się opinią

Share

d3cjkk2

d3cjkk2
Więcej tematów