Trwa ładowanie...
ycipk-4n71qt

Angela Merkel i jej drgawki. Większość Niemców uważa, że to prywatna sprawa kanclerz

Stan zdrowia Angeli Merkel budzi wiele wątpliwości. Jednak większość Niemców uważa, że to jej prywatna sprawa - tak wynika z najnowszego sondażu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel
Angela Merkel (PAP)
ycipk-4n71qt

Pytanie w sondażu brzmiało: "Czy pani/pana zdaniem Angela Merkel powinna udostępnić publicznie informacje na temat swojego stanu zdrowia, czy też jest to jej prywatna sprawa?".

59 proc. osób stwierdziło, że to prywatna sprawa kanclerz Niemiec. Z kolei 34 proc. domaga się publikacji takich danych. 7 proc. ankietowanych nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie.

Badanie przeprowadził ośrodek Civey na zlecenie regionalnego dziennika "Augsburger Allgemeine". Pytania były zdawane w czwartek i piątek z udziałem 4495 respondentów, stanowiących reprezentatywną próbę dla ogółu osób uprawnionych w Niemczech do głosowania.

ycipk-4n71qt

Zobacz także: Tragiczne okoliczności zaginięcia 5-letniego Dawida. Policja użyła śmigłowca

Zdrowie Merkel pod znakiem zapytania

ycipk-4n71qt

Przypomnijmy: w środę Merkel doznała napadu drgawek podczas oficjalnego przywitania premiera Finlandii. Całą sytuację zarejestrowały kamery. To trzeci taki przypadek na przestrzeni ostatnich tygodni.

W czwartek kanclerz Niemiec podczas oficjalnego spotkania wysłuchała hymnów na siedząco. Potem wystąpiła na konferencji i zdementowała plotki dotyczące swojego stanu zdrowia.

- Wiem, jaka odpowiedzialność wiąże się z moim urzędem i odpowiednio działam w kwestii mojego zdrowia. Po drugie, jako człowiekowi zależy mi, żeby być zdrową i dlatego dbam o siebie - oświadczyła w czwartek Angela Merkel.

ycipk-4n71qt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4n71qt

ycipk-4n71qt
ycipk-4n71qt