Trwa ładowanie...
angela merkel

Angela Merkel i jej drgawki. Większość Niemców uważa, że to prywatna sprawa kanclerz

Stan zdrowia Angeli Merkel budzi wiele wątpliwości. Jednak większość Niemców uważa, że to jej prywatna sprawa - tak wynika z najnowszego sondażu.

Share
Angela Merkel i jej drgawki. Większość Niemców uważa, że to prywatna sprawa kanclerz
Źródło: PAP
d3i9m70

Pytanie w sondażu brzmiało: "Czy pani/pana zdaniem Angela Merkel powinna udostępnić publicznie informacje na temat swojego stanu zdrowia, czy też jest to jej prywatna sprawa?".

59 proc. osób stwierdziło, że to prywatna sprawa kanclerz Niemiec. Z kolei 34 proc. domaga się publikacji takich danych. 7 proc. ankietowanych nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie.

Badanie przeprowadził ośrodek Civey na zlecenie regionalnego dziennika "Augsburger Allgemeine". Pytania były zdawane w czwartek i piątek z udziałem 4495 respondentów, stanowiących reprezentatywną próbę dla ogółu osób uprawnionych w Niemczech do głosowania.

Zobacz także: Tragiczne okoliczności zaginięcia 5-letniego Dawida. Policja użyła śmigłowca

Zdrowie Merkel pod znakiem zapytania

#

Przypomnijmy: w środę Merkel doznała napadu drgawek podczas oficjalnego przywitania premiera Finlandii. Całą sytuację zarejestrowały kamery. To trzeci taki przypadek na przestrzeni ostatnich tygodni.

d3i9m70

W czwartek kanclerz Niemiec podczas oficjalnego spotkania wysłuchała hymnów na siedząco. Potem wystąpiła na konferencji i zdementowała plotki dotyczące swojego stanu zdrowia.

- Wiem, jaka odpowiedzialność wiąże się z moim urzędem i odpowiednio działam w kwestii mojego zdrowia. Po drugie, jako człowiekowi zależy mi, żeby być zdrową i dlatego dbam o siebie - oświadczyła w czwartek Angela Merkel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i9m70

Podziel się opinią

Share
d3i9m70
d3i9m70
Więcej tematów