ycipk-1aqrcd

Angela Merkel z drgawkami. Tym razem odsłuchała hymnów na siedząco

Angela Merkel ma problemy ze zdrowiem - to można wywnioskować z ostatnich nagrań, na których widać drgawki kanclerz Niemiec. Dzień po kolejnym napadzie Merkel odsłuchała hymnów na siedząco podczas powitania premier Danii w Berlinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel odsłuchała hymnów na siedząco
Angela Merkel odsłuchała hymnów na siedząco (East News)
ycipk-1aqrcd

Premier Danii Mette Frederiksen została przywitana z wojskowymi honorami. Podczas odgrywania hymnów siedziała obok Angeli Merkel. Następnie obie udały się na rozmowy w kancelarii.

Zdaniem byłego ambasadora RP w Belgii, Luksemburgu i Izraelu oraz eksperta od protokołu dyplomatycznego Jana Wojciech Piekarskiego "jeżeli ktoś nie jest w stanie stać, wtedy godnie siedzi i wiadomo z góry, że taka jest wtedy przyjęta formuła".

- Sytuacja jest wymuszona przez stan jej zdrowia i zalecenia lekarzy. Niewstawanie przy hymnie, kiedy jest się pełnosprawnym, jest niedopuszczalne. Natomiast kiedy jest to wynik sytuacji zdrowotnej, to wtedy należy to przyjąć ze zrozumieniem - dodał były ambasador w rozmowie z Polsat News.

ycipk-1aqrcd

Zobacz także: Tragiczne okoliczności zaginięcia 5-letniego Dawida. Policja użyła śmigłowca

W środę Merkel doznała napadu drgawek podczas oficjalnego przywitania premiera Finlandii. Całą sytuację zarejestrowały kamery. To trzeci taki przypadek na przestrzeni ostatnich tygodni.

ycipk-1aqrcd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-1aqrcd
ycipk-1aqrcd