Trwa ładowanie...
d39130u

Andrzej Liberadzki odszedł z Radia Gdańsk. Uwzględnił oczekiwania PiS

Andrzej Liberadzki pożegnał się z Radiem Gdańsk, gdzie pełnił funkcję prezesa zarządu – redaktora naczelnego rozgłośni. Przyznał, że podejmując decyzję o odejściu, wziął pod uwagę oczekiwania ludzi, którzy dwa lata temu poprosili go o objęcie tego stanowiska.
Share
Rezygnację Andrzej Liberadzki złożył kilka tygodni przed dniem odejścia 1 marca 2018 roku
Rezygnację Andrzej Liberadzki złożył kilka tygodni przed dniem odejścia 1 marca 2018 rokuŹródło: PAP
d39130u

"Żegnam Radio Gdańsk, dziękuję za współpracę" - napisał na stronie Radia Gdańsk Liberadzki. W tekście przyznał, że rezygnację złożył kilka tygodni wcześniej - po rozmowie w Radzie Mediów Narodowych, jednak 1 marca 2018 roku to dzień jego odejścia. Poinformował też kto skłonił go do tej decyzji.

"Uwzględniłem oczekiwania kierownictwa lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, które dwa lata temu poprosiło mnie o objęcie tego stanowiska" - stwierdził.

Jak dodał, czuje żal, że odchodzi, ale zachowuje dobre wspomnienia "Z żalem - bo mogliśmy razem z zespołem jeszcze wiele zdziałać; ze wspomnieniami - bo na koniec swojej kariery dziennikarskiej przeżyłem ciekawą przygodę zawodową, w środowisku sympatycznych osób ogarniętych pasją robienia radia publicznego dla inteligentnych ludzi" - tłumaczył.

d39130u

Podziękował też współpracownikom, stałym gościom audycji i słuchaczom.

*Zobacz także: Poparcie dla PiS-u maleje. "Przeceniamy znaczenie ustawy o IPN dla sondażu" *

Niełatwy wybór szefa

Rada Mediów Narodowych wybrała nowego prezesa zarządu Radia Gdańsk. Jednak wszystko wskazuje na to, że ponownie będą musieli podjąć decyzję kadrową. Grzegorz Sielatycki zrezygnował bowiem ze stanowiska "pół godziny później".

d39130u

Jak informował Press, powodem nagłej "dymisji" mogą być oskarżenia o antysemityzm pod adresem Sielatyckiego. Taki zarzuty formułował m.in. serwis stopnacjonalizmowi.wordpress.com, przytaczając antysemickie treści jego autorstwa w biuletynie Młodzieży Wszechpolskiej. Sam Sielatycki powiedział, że zrezygnował z przyczyn osobistych.

Radiem kieruje tymczasowo prokurent Dariusz Wasielewski, polityk PiS. To były rzecznik prasowy "Solidarności".

d39130u

Podziel się opinią

Share
d39130u
d39130u
Więcej tematów