Trwa ładowanie...

Andrzej Duda zaprasza polityków do rozmowy ws. ustawy sędziowskiej. Paweł Mucha o szczegółach

Andrzej Duda wkrótce spotka się z przedstawicielami wszystkich klubów i kół poselskich, by omówić ustawę sędziowską, która czeka na jego podpis. Wiceszef kancelarii, Paweł Mucha oczekuje, że "poza aspektem medialnym stoi refleksja, przygotowanie, być może jakieś propozycje" ze strony opozycji.
Share
Andrzej Duda i Paweł Mucha
Andrzej Duda i Paweł MuchaŹródło: East News
d31i3uu

Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego na środę na godz. 17:00 wszystkich przedstawicieli klubów i kół poselskich – informował reporter WP Michał Wróblewskiej. Głowa państwa chce porozmawiać o zmianach w wymiarze sprawiedliwości, w tym o ustawie dyscyplinującej sędziów.

O to był pytany wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha na antenie Polsat News. - To nie pierwsze spotkanie. To taki styl prezydentury otwartej na rozmowę - ocenił Mucha. - Spodziewam się, że poza aspektem medialnym stoi refleksja, przygotowanie, być może jakieś propozycje - dodał. Na pytanie, czy wiadomo już, czy prezydent podpisze ustawę Mucha odparł, że "na razie nie ma takiego rozstrzygnięcia".

Prezydent od początku monitoruje procesy związane z reformą wymiaru sprawiedliwości - zaznaczył Mucha. Prowadząca Dorota Gawryluk dopytywała, czy "jest możliwe, że prezydent nie podpisze ustawy dyscyplinującej sędziów". - Prezydent będzie to rozważał na gruncie konstytucji - odpowiedział wiceszef KPRP.

d31i3uu

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda miał problem z wysłowieniem się. Co na to politycy?

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia tego, czy prezydent nie używa zbyt ostrej narracji ws. sędziów, używając zwrotów "kasta" i "czarne owce" tak jak podczas ostatniego przemówienia Dudy z Katowic. - Kiedy prezydent mówi o eliminowaniu pewnych patologii z wymiaru sprawiedliwości, to mówi głosem, który ma powszechną aprobatę społeczną - stwierdził Mucha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d31i3uu

Podziel się opinią

Share
d31i3uu
d31i3uu
Więcej tematów