Trwa ładowanie...
d4kyewn

Andrzej Duda zaliczył spadek. Najnowszy sondaż CBOS

Spadają notowania prezydenta Andrzeja Dudy. Tak wynika z listopadowego sondażu CBOS. Gorzej też Polacy ocenili pracę Sejmu i Senatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d4kyewn

Działalność prezydenta Andrzeja Dudy dobrze ocenia 62 proc. respondentów. W porównaniu z październikiem odsetek zadowolonych spadł o 6 punktów procentowych.

Niezadowolenie wobec działań Dudy wyraziło 29 proc. ankietowanych. To o 5 punktów procentowych więcej niż jeszcze miesiąc temu.

Pogorszenie notowań parlamentu

d4kyewn

Pracę Sejmu dobrze ocenia 31% badanych. To oznacza spadek o 5 punktów procentowych od października. Aż 54 proc. ocenia pracę Sejmu źle. Tu odnotowano wzrost niezadowolonych o 4 punkty procentowe. Z działalności Senatu zadowolonych jest 29 proc., niezadowolonych 45 proc..

PiS deklasuje opozycję

Cały czas natomiast w sondażach bardzo dobrze się ma partia rządząca. Gdyby wybory odbywały się teraz na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 45 proc. wyborców - wynika z ostatniego sondażu CBOS. Daleko w tyle Platforma Obywatelska z 17 proc. poparciem. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie.

Wszystkie te badania przeprowadzono w dniach 2-12 listopada 2017 r.

d4kyewn

Opozycja jednak uważa, że sondaże CBOS-u są niewiarygodne. - Dlatego że CBOS jest rządową instytucją, podległą KPRM, dlatego że ankieterzy chodzą po domach… Zawsze w ten sposób preferowany jest wynik partii rządzącej - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w "Kropce nad i” TVN24 Grzegorz Schetyna. - Często na spotkaniach słyszę, jak ludzie mówią, że na pytanie, na kogo będą głosować, mówią dla świętego spokoju, że będą głosować na PiS, bo nie mają zaufania do tych, którzy przeprowadzają te ankiety - dodał.

d4kyewn

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d4kyewn

d4kyewn
Więcej tematów