Trwa ładowanie...
d37kogd

Andrzej Duda z żoną na wieczorze wyborczym. Córka i rodzice mają być za dwa tygodnie

Podczas wieczoru wyborczego w amfiteatrze w Łowiczu Andrzeja Dudy nie było jego rodziców, ani córki Kingi. Córka oddała swój głos w wyborach prezydenckich już wcześniej, korespondencyjnie w Wielkiej Brytanii. Nieoficjalnie cała trójka ma pojawić się na II turze niedzielnych wyborów i wieczorze, na którym będą ogłoszone końcowe wyniki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieoficjalnie Kinga Duda ma pojawić się 12 lipca na wieczorze wyborczym
Nieoficjalnie Kinga Duda ma pojawić się 12 lipca na wieczorze wyborczym (ONS.pl)
d37kogd

- Rodzice spotkali się z prezydentem w Starym Sączu w piątek, na finiszu kampanii wyborczej. Z tej miejscowości pochodzą Janina i Jan Dudowie i dlatego ostatni przystanek kampanii zaplanowano na Sądecczyźnie. Stamtąd prezydent pojechał do krakowskiego domu. Tam spędził weekend, tam głosował razem z pierwszą damą. Z kolei Kinga, która odbywa staż w renomowanej kancelarii prawnej w Londynie, postanowiła głosować w Wielkiej Brytanii - mówi nam osoba z otoczenia sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

W wyborach w Starym Sączu urzędujący prezydent nie dał szans swoim konkurentom. W całej gminie wygrałby w pierwszej turze z wynikiem 68,5 proc. Drugi Rafał Trzaskowski uzyskał 12,90 proc. Co ciekawe trzeci był Krzysztof Bosak z wynikiem 8,57 proc.

Nieoficjalnie córka Kinga oraz rodzice Janina i Jan Dudowie mają pojawić się na wieczorze wyborczym po drugiej turze wyborów, w niedzielę 12 lipca. Głowie państwa towarzyszyła za to pierwsza dama, która oklaskiwała męża i śpiewała "Sto lat" razem ze zwolennikami urzędującego prezydenta, obecnymi podczas wieczoru wyborczego w Łowiczu. Po odśpiewaniu hymnu Agata Kornhauser-Duda podeszła do mikrofonu i powiedziała: "Niech żyje Polska". Na koniec ucałowała męża.

d37kogd

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski mówi, co utrudni wygranie wyborów Andrzejowi Dudzie

Przypomnijmy, że 25-letnia Kinga Duda po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim najpierw dostała się na 3-miesięczny staż do jednej z najbardziej renomowanych kancelarii w Warszawie, a niedługo później została wyróżniona w międzynarodowym konkursie prawniczym. Nagrodą okazał się staż w kancelarii w Londynie. W lutym przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii.

- Jestem przede wszystkim niesamowicie dumny z córki, że odbywa trzymiesięczny staż w Londynie. Ja takich sukcesów w jej wieku nie miałem. Oczywiście, że chciałbym, aby wróciła do Polski i tu znalazła sobie pracę. Łatwiej jest wtedy się chociażby spotkać - mówił Andrzej Duda w rozmowie z "Super Expressem".

d37kogd

Niestety z powodu pandemii koronawirusa Kinga Duda przez długi czas nie widziała się z rodzicami. Nieoficjalnie pierwsza okazja będzie właśnie w lipcu.

W Wielkiej Brytanii ze względu na panującą w tym kraju sytuację epidemiczną oraz warunki organizacyjne i prawne, wybory odbywały się wyłącznie w trybie korespondencyjnym.

Według częściowych, wstępnych wyników z 3 obwodów głosowania (na 11) w Wielkiej Brytanii prowadzi Rafał Trzaskowski, który uzyskał 47,89 proc. Drugie miejsce zajmuje Szymon Hołownia, z wynikiem 18,63 proc. Natomiast Andrzej Duda otrzymał 15,09 proc.

Z kolei na podstawie informacji z 99,77 proc. komisji wyborczych w kraju, na Andrzeja Dudę głosowało 43,67 procent wyborców, na Rafała Trzaskowskiego 30,34 proc., a na Szymona Hołownię - 13,85 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37kogd

Podziel się opinią

Share
d37kogd
d37kogd
Więcej tematów