Trwa ładowanie...
prezydent

Andrzej Duda wspomina Danutę Szaflarską. „Zachwycała doskonałym warsztatem”

Cała Polska ze smutkiem wspomina Danutę Szaflarską, która odeszła w niedzielę w wieku 102 lat. Hołd dla legendy polskiej kinematografii oddał także prezydent Andrzej Duda, który wymienił najważniejsze wydarzenia z życia aktorki i przypomniał jej wkład w rozwój polskiego kina i teatru.

Share
Andrzej Duda wspomina Danutę Szaflarską. „Zachwycała doskonałym warsztatem”
Źródło: PAP(Jacek Turczyk/Soeren Stache)
dhv75xw

- Legendarna aktorka, którą będziemy pamiętać ze znakomitych ról teatralnych i filmowych. Była symbolem odradzającej się po wojnie polskiej kinematografii. Uznanie wzbudzała różnorodność Jej aktorskich kreacji. Zachwycała doskonałym warsztatem, otwartością zarówno na klasyczny, jak i współczesny repertuar – czytamy na stronie prezydent.pl.

Ważne miejsce we wspomnieniach prezydenta ma również wątek historyczny. Andrzej Duda przypomniał o olbrzymiej roli, jaką Szaflarska odegrała w trakcie Powstania Warszawskiego.

dhv75xw

- Uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim, łączyła misję artystyczną z głębokim pojmowaniem patriotyzmu. Ujmowała niepowtarzalnym wdziękiem, naturalnością, radością. Do końca pozostawała osobą aktywną zawodowo, pełną pasji i nowych pomysłówdodał Andrzej Duda.

Na zakończenie prezydent zaznaczył, że Danuta Szaflarska wniosła ogromny wkład w całą polską kulturę. Skomplementował też aktorkę za jej zdolności artystyczne.

- Zapamiętamy Danutę Szaflarską jako wspaniałą aktorkę, która przysłużyła się polskiej kulturze – zakończył prezydent.

dhv75xw

Podziel się opinią

Share
dhv75xw
dhv75xw
Więcej tematów