Trwa ładowanie...

Andrzej Duda wręczył Agnieszce Radwańskiej Order Odrodzenia Polski

W piątek prezydent Andrzej Duda odznaczył tenisistkę Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczysta ceremonia odbyła się w Pałacu Prezydenckim. - Przeszła Pani do historii polskiego i światowego tenisa – mówił prezydent.
Share
Prezydent Andrzej Duda (P) z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą (L) oraz odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski tenisistka Agnieszka Radwańska (C).
Prezydent Andrzej Duda (P) z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą (L) oraz odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski tenisistka Agnieszka Radwańska (C).Źródło: PAP/EPA
d1pwecc

Duda: dziękuję, że Pani była i jest przykładem dla wielu młodych ludzi

31- letnia Agnieszka Radwańska została uhonorowana przez prezydenta za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu, za osiągnięcia sportowe oraz za promowanie Polski na świecie. - Pani Agnieszko, przeszła Pani do historii polskiego i światowego tenisa – mówił Andrzej Duda, wymieniając osiągnięcia zawodniczki i dziękując za wspaniałe chwile przeżywane dzięki niej, a także za dumę z jej sukcesów.

- Dziękuję za rozsławianie polskiego tenisa na świecie, ale dziękuję także za to, że Pani była i jest przykładem dla wielu młodych ludzi, którzy dziś biegają po kortach i którzy – być może – pójdą w Pani ślady – zaznaczył Andrzej Duda, cytowany przez Kancelarię Prezydenta.

d1pwecc

- Jestem naprawdę wzruszona - mówiła z kolei Agnieszka Radwańska. - To nie jest koniec mojej kariery w tenisie, to tylko koniec pewnego etapu w życiu - dodała tenisistka, cytowana przez polskieradio.pl.

Agnieszka Radwańska: 20- krotna zwyciężczyni turniejów z cyklu WTA

Agnieszka Radwańska w przeciągu całej kariery wygrała 20 turniejów z cyklu WTA. W 2012 roku dotarła do finału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. Dwukrotnie grała w półfinale Australian Open (2014 i 2016 r.), a w 2015 r. triumfowała w turnieju WTA Finals.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski jest drugim pod względem starszeństwa polskim państwowym odznaczeniem cywilnym (po Orderze Orła Białego). Nadawany jest on za wybitne osiągnięcia m.in. na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki i działalności społecznej.

d1pwecc

Podziel się opinią

Share
d1pwecc
d1pwecc
Więcej tematów