Trwa ładowanie...

Andrzej Duda traci poparcie. Prezydent ma najgorszy wynik sondażowy od półtora roku. CBOS sprawdziło również poparcie dla Sejmu i Senatu

Jak wynika z sondażu CBOS, prezydent Andrzej Duda traci poparcie. Mimo, że pozytywnie jego pracę ocenia ponad połowa respondentów, to zanotowano jego najgorszy wynik od lipca 2017 roku. Badanie CBOS sprawdziło też poparcie dla Sejmu i Senatu.

Share
Andrzej Duda traci poparcie. Prezydent ma najgorszy wynik sondażowy od półtora roku. CBOS sprawdziło również poparcie dla Sejmu i Senatu
Źródło: East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek
d34boh6

Andrzej Duda traci poparcie

Prezydent Andrzej Duda ma mniejsze poparcie niż miesiąc temu. 56 procent pytanych osób przez CBOS ocenia jego pracę pozytywnie — o 3 procent mniej niż w styczniu. 34 procent ma negatywne zdanie o pracy prezydenta. Z kolei 10 procent osób, o 3 procent więcej niż miesiąc wcześniej, nie ma zdania na temat działań Andrzeja Dudy.

Zauważono też, że ten wynik jest najgorszy dla Andrzeja Dudy od półtora roku. - W ciągu ostatniego miesiąca nieznacznie pogorszyło się postrzeganie działalności prezydenta. Wprawdzie nadal prezydentura Andrzeja Dudy zdecydowanie częściej oceniana jest dobrze niż źle, obecne notowania są jednak najgorsze od lipca 2017 roku" — wskazał CBOS.

d34boh6

Sejm i Senat negatywnie ocenione

Oprócz poparcia dla Andrzeja Dudy CBOS sprawdził, ile osób dobrze ocenia pracę Sejmu i Senatu. Poparcie dla działalności tych organów również spadło.

Pracę Sejmu ocenia dobrze zaledwie 27 procent osób — to o 2 procent mniej niż w styczniu. Negatywnie nastawionych jest aż 56 procent — więcej o 1 procent niż wcześniej. Z kolei 17 procent nie ma zdania.

Senat ma nieco większe poparcie niż Sejm — jego działalność dobrze ocenia 28 procent respondentów. Na temat pracy Senatu złe zdanie ma 45 procent ankietowanych osób. 27 procent (o 4 procent więcej niż w poprzednim miesiącu) nie ma zdania.

d34boh6

Podziel się opinią

Share
d34boh6
d34boh6
Więcej tematów