Trwa ładowanie...

Andrzej Duda traci poparcie. Prezydent ma najgorszy wynik sondażowy od półtora roku. CBOS sprawdziło również poparcie dla Sejmu i Senatu

Jak wynika z sondażu CBOS, prezydent Andrzej Duda traci poparcie. Mimo, że pozytywnie jego pracę ocenia ponad połowa respondentów, to zanotowano jego najgorszy wynik od lipca 2017 roku. Badanie CBOS sprawdziło też poparcie dla Sejmu i Senatu.

Andrzej Duda traci poparcie. Prezydent ma najgorszy wynik sondażowy od półtora roku. CBOS sprawdziło również poparcie dla Sejmu i SenatuŹródło: East News, fot: Zbyszek Kaczmarek
d3ujgps
d3ujgps

Andrzej Duda traci poparcie

Prezydent Andrzej Duda ma mniejsze poparcie niż miesiąc temu. 56 procent pytanych osób przez CBOS ocenia jego pracę pozytywnie — o 3 procent mniej niż w styczniu. 34 procent ma negatywne zdanie o pracy prezydenta. Z kolei 10 procent osób, o 3 procent więcej niż miesiąc wcześniej, nie ma zdania na temat działań Andrzeja Dudy.

Zauważono też, że ten wynik jest najgorszy dla Andrzeja Dudy od półtora roku. - W ciągu ostatniego miesiąca nieznacznie pogorszyło się postrzeganie działalności prezydenta. Wprawdzie nadal prezydentura Andrzeja Dudy zdecydowanie częściej oceniana jest dobrze niż źle, obecne notowania są jednak najgorsze od lipca 2017 roku" — wskazał CBOS.

Sejm i Senat negatywnie ocenione

Oprócz poparcia dla Andrzeja Dudy CBOS sprawdził, ile osób dobrze ocenia pracę Sejmu i Senatu. Poparcie dla działalności tych organów również spadło.

d3ujgps

Pracę Sejmu ocenia dobrze zaledwie 27 procent osób — to o 2 procent mniej niż w styczniu. Negatywnie nastawionych jest aż 56 procent — więcej o 1 procent niż wcześniej. Z kolei 17 procent nie ma zdania.

Senat ma nieco większe poparcie niż Sejm — jego działalność dobrze ocenia 28 procent respondentów. Na temat pracy Senatu złe zdanie ma 45 procent ankietowanych osób. 27 procent (o 4 procent więcej niż w poprzednim miesiącu) nie ma zdania.

d3ujgps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ujgps
Więcej tematów